Середа, 03 жовтня 2018 23:40

Вікторів відзначив свій ювілей

30 вересня цього року мешканці Вікторова відсвяткували 460-річчя села.

Свято розпочалося із смачного короваю з медом, яким пригощали гостей красуні-дівчата. Представники родоводу вийшли на сцену. Від вдячних нащадків до пам’ятників борцям за волю і Великому Кобзарю було покладено квіти.

Не забули віддати честь вікторівчани і своєму земляку Степану Пушику, з котрим, на жаль, нещодавно попрощалась наша країна.

В обідню пору біля сільської ради зібралися місцеві жителі та гості від старого до малого, які в цей день з’їхалися до свого рідного куточка люди, де вони народилися, виросли, де відчули справжню материнську ласку та турботу, цінні поради батька.

До урочистого концерту організатори дійства підійшли з творчістю. Ведучі концерту Лич Р. та Чорній Л., Сербин О., Гурик Н., Кузьмін О., Федорняк В. від усього серця вітали теплими словами односельчан.

Пошановані на святі були й учасники АТО, яким представники агрохолдингу «Доба» вручили подарунки.

Учні Вікторівських шкіл вітали земляків поетичними рядками та музичними композиціями, які присвячувалися і Україні, і рідному краю, і рідним батькам, розказували про славетних вихідців - професора Львівського університету Тараса Салигу, поета Ярослава Ткачівського.

Із теплим словом до своїх односельчан звернувся сільський голова Віталій Бойчук. Вітаючи присутніх зі святом, Віталій Васильович подякував тим людям, які небайдужі до проблем громади, тим, хто допомагав під час підготовки до святкування. Також побажав селу розквіту, міцного здоров’я та добробуту громаді.

Серед почесних гостей свята - поет, прозаїк, журналіст, член НСПУ та член НСЖУ Ткачівський Я.В., успішний бізнесмен Чорній І.Н., Заслужений лісівник України, директор Ворохтянського лісокомбінату Мельник Д.Н., а також медики і вчителі, підприємці і творчі люди.

Ткачівський Ярослав Васильович поділився своїми спогадами про рідне село, прочитав власні вірші та подарував книги для бібліотеки.

Свято прикрасили своїми виступами наймолодші учасники - вихованці садочка , а також пісенні колективи учнів шкіл села, хор УГКЦ Пресвятої Богородиці (керівник Л.Мазурик),солісти Богдан Савчук, Ангеліна Миськів, Валя Громак, Олег Ольховський, І.Криштоф. Були танці і коломийка, і канада , і сучасні банси.

Привітати вікторівчан зі святом завітали колективи з сусідніх сіл та області: гурт «Майдан» із села Мединя (Іванчук П.І.), з с.Сапогів (керівник Г.Пиріг), с.Бринь (О.Пашкевич), с.Комарів (П.Николин), с.Крилос (Сорочинська Г.) Жителі села вдячні за чудовий акапельний спів відомій співачці Ганні Сорочинській із Крилоса, дуету «Два кольори» (с.Крилос), Петру Николину – солісту із Комарова, дітям та молоді із сусідніх сіл, тріо дівчат і музичному гурту із Калуського коледжу культури і мистецтв, ансамблю бандуристів музичної школи №3 під керівництвом Ірини Бибик.

Вшанували на святі й спортсменів села. Подарунки для них привезла агрофірма «Мрія».

Згадали і наймолодших, і найстарших жителів, найповажніші і наймолодші сімейні пари.

Прекрасна фотозона «Я люблю Вікторів», яку оформила Л.Ковальчук, композиційно вписалася між минулим і сучасністю.

На виставці старих фото були представлені фото колишніх війтів села, керівників прославленого хору, людей,чиї імена ввійшли в історію. Тут поєдналися і старі рушники , і сучасні кольори, і креатив. Велике теперішнє серце любові до рідного села поєдналося з автентикою.

Мистецький проект Ольги Савчук – директора Будинку культури , її творчий задум вдалося здійснити завдяки Божій допомозі , руками небайдужих до долі села людей: Ковальчук Л., Дутко В.,Харун О. та педагогів шкіл, істориків, філологів, музикантів - Білецької Г., Ленюк Ф., Бойчук О., Завідляк Г., Ковальчук Я. - директора школи, Дороти Г. - зав. садочком, презентація історії села - Кашуба І.І.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 307 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla