П'ятниця, 15 лютого 2019 15:41

У с. Дитятин відкрили пам’ятний знак безвісти зниклому воїну-афганцю Ярославу Клюбі

Днями виповнюється 30 років з дня виведення військ з Республіки Афганістан. З Галицького району через горнило афганської війни пройшли 75 чоловік. 8 галичан загинуло, а один - пропав безвісти. Це – уродженець с. Дитятин Клюба Ярослав Родіонович.

З ініціативи районної організації УСВА на фасаді школи у рідному селі воїна-афганця встановили пам’ятний знак. На урочисте відкриття меморіальної дошки, яке відбулося 13 лютого 2019 року, до Дитятина завітали ветерани афганської війни, представники районної та місцевої влади, учнівська молодь, родичі та односельці воїна.

Почесне право зняти полотнище було надано брату Ярослава Павлу Клюбі та бойовому побратиму Василю Грудзевичу.

Після освячення пам’ятної дошки до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Микола Попович. Він відзначив патріотизм воїнів-афганців, які міцною бронею стоять на захисті рідної України та реальними справами сприяють подальшому розвитку нашої держави.

Запрошені до слова керівники обласної та районної організацій Української Спілки ветеранів Афганістану Юрій Купчій та Михайло Вітовський наголошували на тому, що дуже важливо зберегти пам'ять про тих, хто з честю виконав свій військовий та громадський обов’язок, і цим послідовно займається УСВА.

Особливо хвилюючим був виступ Павла Клюби, який розповів, що день, коли надійшла звістка про те, що брат зник безвісти, став найчорнішим днем для їхньої родини. Мати Ярослава Павлівна робила все можливе для з’ясування долі свого сина і до кінця життя не втрачала надії, що її Славчик живий. Павло Клюба подякував бойовим побратимам за пам'ять про брата та приклад єдності .

Учні місцевої школи підготували вечір-спомин про свого земляка, на який запросили воїнів-афганців. Згодом всі разом відвідали могили матері Ярослава Клюби та загиблого в АТО Олега Перепічки, де поставили квіти та запалили свічки.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 2011 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x