nachodki.ru интернет-магазин
П'ятниця, 17 липня 2015 00:18

Польська делегація відвідала Музей караїмської історії та культури у Галичі

Галицька караїмська громада залишила великий слід в історії Галича та й України зокрема. Вона по сьогоднішній день вабить науковців зі всього світу. Її минуле і сучасне акумулює, зберігає, популяризує Музей караїмської історії та культури.

Польська делегація відвідала Музей караїмської історії та культури у Галичі

З робочим візитом 16.07.2015 р. до Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» завітали науковці з Познані (Польща) - Петр Муховський – завідувач кафедри близько-східних досліджень університету ім. А. Міцкевича (Познань, Польща), професор вищої школи гебраїстики «Торуль»; Вероніка Клімова – аспірантка університету ім. А. Міцкевича (Познань, Польща), кафедра азіатських досліджень; Молгожата Махчінська – аспірантка університету ім. А. Міцкевича (Познань, Польща), Інститут мовознавства. Досліджували пам’ятки історії караїмської громади Галича, документи. Велика увага була приділена колекції релігійних книг, написаних гебрейською мовою.

Петр Муховський опрацьовував тему «Гебраїстика арамейсько-караїмська». Вероніка Клімова -  «Караїмська самоідентифікація в Східній Європі». Молгожата Махчінська - «Вимова діалекту литовсько-караїмського».

В ході проведеної роботи було підтверджено важливість документальних, епістолярних даних з фондів та експозиції Музею караїмської історії та культури. Підкреслили безцінний скарб музею – Тору (ХVIIIст.) та молитовні книги на гебрайській мові (ХVI-ХVIIIст.).

Цікавою була зустріч із представником галицької караїмської громади Шимоном Мордковичем. Він розповідав про культуру, традиції  громади, історії, що чітко запам’яталися ще з дитячих та юнацьких років. Зустрілися із Валентиною Абрагамович (Литва), яка приїхала погостювати на батьківщину своїх  пращурів. Також не оминули науковці і вулицю Караїмську, де можна побачити будинки, в яких проживали караїми. Вчені провели дослідження і на караїмському кладовищі. Тут збереглося близько 200 надмогильних пам'ятників. Найстаріші з них датуються серединою XVIII ст. Співробітники Музею щиро дякують професору Петру Муховському та його команді за плідну співпрацю. Завдяки напрацюванням дослідників караїмська громада Галича не зітреться із сторінок історії. Кисмет болса. Якщо долі буде завгодно, культура та історія галицьких караїмів не зникне за доброї волі тих, від кого це залежить.

Надія Васильчук,
молодший науковий співробітник Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич»

Прочитано 926 раз

Останні новини

750 метрів заборонених знарядь лову вилучено на Бурштинському водосховищі

10 липня 2020 року рибпатрульні Управління Держагенства рибного господарства у Івано-Франківській… Читати далі...

Митрополичі палати у Крилосі – новий розвиток завдяки сучасним технологіям

Національний заповідник "Давній Галич" популяризує та зберігає пам’ятки охорони культурної… Читати далі...

Які документи необхідні для отримання матеріальної допомоги постраждалим від повені

Вчора, 7 липня відбулась онлайн-нарада голови Івано-Франківської ОДА з керівниками РДА, ОТГ і міст… Читати далі...

Вже наступного тижня постраждалі від повені отримають допомогу

2 липня задля ліквідації наслідків стихії природного характеру Кабінет міністрів України ухвалив… Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x