Шаблоны Joomla 3 тут
Четвер, 12 грудня 2019 19:36

Розпочато черговий етап благоустрою цісарсько-королівського військового кладовища у Галичі

З метою подальшого впорядкування поховань Першої світової війни, Галицькою міською радою в рамках інших робіт з міського благоустрою, розпочато працю щодо очищення території військового кладовища від старих дерев.

На даний час їх є близько двох десятків; це хвойні та листяні породи; більша частина з них, ймовірно, самозасіялася ще на початку др. пол. ХХ ст. Половина з загальної кількості дерев вже віджили свій вік – тому при сильних вітрах вони пошкоджуються і засмічують територію, а також можуть нести загрозу для безпеки відвідувачів меморіалу. Збережеться 4 дерева з західної сторони - для утримування пагорба від зсувів.

Погодні умови сприяють тому, що роботи розпочато в перший зимовий місяць. Вже вирізано частину дерев з південної сторони. Специфіка порізки не передбачає особливого поспіху – щоб не пошкодити і не зруйнувати наявні військові могили. Координатором робіт є кандидат технічних наук Денис Кухтар.

Звичайно, більшість галичан, як і тих, хто цікавиться військовою історією, сприймають дану площу з деревами, як єдине ціле – старі дерева дійсно створювали відповідну атмосферу минулого і певну таємничість місця. Проте, прийшов час – і повинні відбутися зміни.

Роботи з порізки тільки розпочато (ще невідомо коли точно завершаться, це залежить від багатьох чинників; орієнтовно до кінця січня 2020 р.) – але вже зараз зрозуміло, що після їхнього завершення необхідно буде ще докласти багато часу і зусиль, для того щоб привести до ладу територію, яка була занедбана десятиліттями і в останні 2 роки частково приведена до порядку зусиллями багатьох небайдужих людей. Тому заохочуємо всіх, хто матиме змогу і бажання, у травні 2020 р. (або в будь який інший місяць) присвятити свій час для подальшого благоустрою території.

Довідково. Цісарсько – королівське військове кладовище у Галичі є нововиявленим об’єктом історії (наказ генерального директора НЗ "Давній Галич" Володимира Костишина від 04.06.2019 р. №27-ОД).

Тут спочивають щонайменше 350 військовиків підрозділів Австро-Угорської монархії та союзної Південної армії Німецької імперії, а також 2 стрільці Легіону УСС.

В 2011-19 рр. вдалося встановити 150 прізвищ похованих. У 2019 р. для ознакування кладовища встановлено приватним коштом дорожній показник, інформаційний стенд та анотаційну таблицю на території.

Попередньо в 2019 р. Галицькою міською радою здійснювалися роботи з оновлення Меморіального скверу на терені кладовища (Галич-гора) і порізка старих дерев в цивільному секторі поховань на старому кладовищі Галич – гора.

Джерело: Часопис "Галич"

Прочитано 250 раз

Останні новини

Які документи необхідні для отримання матеріальної допомоги постраждалим від повені

Вчора, 7 липня відбулась онлайн-нарада голови Івано-Франківської ОДА з керівниками РДА, ОТГ і міст… Читати далі...

Вже наступного тижня постраждалі від повені отримають допомогу

2 липня задля ліквідації наслідків стихії природного характеру Кабінет міністрів України ухвалив… Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x