Шаблоны Joomla здесь
Середа, 22 січня 2020 19:23

Виставка робіт косівських майстрів у Галичі

8 січня у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка робіт викладачів та студентів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Серед робіт представлені вироби художнього ткацтва, дерева, металу, художня кераміка. Окремо можна виділити роботи графічного дизайну, художньої обробки шкіри та дизайну костюма. Для жінок цікавими будуть споглядання жіночих прикрас та одягу з поєднанням гуцульських елементів. Оскільки виставка відкрилася у другий день Різдвяних свят, то на ній представлені ікони, виконані на дереві-левкасі, а також намальовані на склі. Є тут і декоративні шахи «На сторожі пам'яті», поліптих «Створення світу», триптих «Тіні забутих предків» та сучасний керамічний сервіз, виконаний у стилі трипільської культури.

Відкрив виставку завідувач науково-освітнього відділу заповідника Андрій Стасюк, який наголосив, що ініціатором цієї виставки є Наталія Качковська, яка свого часу закінчувала Косівське училище декоративно-прикладного мистецтва, що зараз має статус інституту. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник генерального директора з наукової роботи Семен Побуцький. На відкриття виставки з Косова приїхали викладачі інституту Марія Іванчук, Людмила Боєчко, Олександр Захарків, Павло Мороз, які розповіли про роботу своїх відділів та курсові і дипломні роботи студентів, які, власне, представлені на виставці.

Запропоновані роботи засвідчують неперервність наших традицій. Однак вони не стільки є зразками наслідування, як виявом творчого переосмислення та інтерпретацією народного мистецтва. Це речі, які не потребують реклами, хоча кожна така виставка – це і є своєрідна реклама того, що нас самоідентифікує у світі. А ми маємо це, як наголосили виступаючі, з діда-прадіда. На завершення мусимо наголосити, що окремі співробітники Національного заповідника теж свого часу училися у Косові і для них дана виставка була своєрідним поверненням у молодість. А це, безумовно, один із найкращих подарунків на Різдво.

Виставка косівських майстрів у Національному заповіднику «Давній Галич» триватиме до кінці лютого, тож сподіваємося, що її зможе відвідати багато галичан, зокрема і представники учнівської молоді, яких запропоновані речі мають переконати, що минуле також може ожити, якщо до нього підходити із творчістю.

Джерело: НЗ «Давній Галич», Іван ДРАБЧУК

Прочитано 346 раз

Останні новини

Благодійний проєкт "Стан моєї душі"

Журналістка Наталя Харів випускає свою першу міні-збірку власних рефлексій. Читати далі...

Як проходив фестиваль "Озерце"

Вчора, 7 серпня, відбувся перший фестиваль усної оповіді "Озерце" в одноіменному селі Галицького… Читати далі...

Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ придбав обладнання для реалізації соціальних проєктів на парафіях

В рамках діяльності у цьому напрямку, у середу, 29 липня, у Карітасі Івано-Франківської Архієпархії… Читати далі...

У Більшівцях помер учасник війни з Росією

Вчора, 4 серпня, помер учасник Революції Гідності, доброволець Возняк Олександр Мирославович з смт… Читати далі...

У Крилосі вшанували князя Української Церкви

У неділю, 2 серпня, у Крилосі відбулася онлайн-проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої,… Читати далі...

Проєкт "Галич з висоти пташиного польоту" переміг у конкурсі

4 серпня на засіданні Конкурсної ради «Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад» (конкурсного… Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x