Неділя, 09 лютого 2020 22:40

У Галичі відзначали 30-річчя відродження місцевої парафії греко-католицької церкви

Цьогоріч греко-католицька церква відзначала 30 років з дня виходу її з підпілля. Знаковою ця дата є і для Галича, адже саме 30 років тому громада Галича вирішила долю церкви Різдва Христового.

Напередодні 1990 р. в церкві Різдва Христового відбулися збори парафіян, де зібралося багато прихильників УГКЦ. Одна із учасниць зборів, М. Чемеринська, звернулась із питанням про створення громади УГКЦ в Галичі до відділу у справах релігії райвиконкому, де їй надали відповідні документи. 14 січня 1990 р. було призначене голосування, на якому громадяни повинні були визначитись, до якої конфесії належатиме церква Різдва Христового. На голосування прибули представники влади. Громадяни мали вибір між трьома конфесіями: російською православною церквою, автокефальною православною церквою та греко-католицькою церквою. Результати були наступними: за РПЦ віддали 3 голоси, за УАПЦ - 26, за УГКЦ - 740.

Вже 10 лютого єпископ Павло Василик провів урочисте освячення храму. Першу літургію після 1946 р. у вже греко-католицькому храмі відправив о. Петро Дутчак з с. Комарів. А 14 квітня 1991 р. церкву Різдва Христового відвідав предстоятель УГКЦ - Верховний архієпископ Львівський, митрополит Галицький, Єпископ Кам'янецький, кардинал з титулом Санта-Софія a Bia Боччеа Мирослав Любачівський.

До 2013 р. у галицькому храмі правив о. Василь Завірач.

З нагоди такої події в храмі Різдва Христового м. Галич було проведено святкову літургію на чолі з синкелом у справах духовенства Івано-Франківської митрополії о. Олегом Каськівим.

Найбільш активним галичанам, котрі приймали участь у цій події (Євгенія Сисак, Василь Крук, Марія-Розалія Чемеринська, Віра Чемеринська, Степан Мацькевич, Любомир Бат, Михайло Медвідь, Володимир Микула, Володимир Федорняк, Софія Скринник), о. Олег Каськів вручив почесні пам'ятні грамоти від владики Володимира Війтишина та привітав галичан з цією важливою датою. Він наголосив на тому, що християнство - це віра надії, про це свідчать і багато років, коли УГКЦ перебувала у підпіллі.

Отець-декан І. Броновський нагадав про важкі роки підпілля, коли священникам доводилось проводити літургії ховаючись, на табуретках. Та наголосив, що усі мають знати історію та пам’ятати, що Галич є містом, де жили князі, королі. Парох згадував усіх, хто брав активну участь у подіях 1991 року, дякував усім, хто прийшов на цю святкову літургію. Особливу подяку виразив о. Василю Завірачу, який, на жаль, не зміг приїхати, та передав йому в подарунок від парафії ікону. 

Опісля відправлено панахиду за упокій священників, які загинули в часи переслідувань, і тих парафіян, хто не дожив до сьогоднішнього дня.

На завершення учасники урочистостей сфотографувалися на Майдані Різдва, біля пам'ятника королю Данилу Галицькому.

Фото: В. Теслюк

Прочитано 1502 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x