Неділя, 16 лютого 2020 00:46

Урбаністичні види Галича на поштівках з Чеської Республіки

Колекція старих листівок і світлин науковця НЗ "Давній Галич" Андрія Чемеринського поповнилась новими екземплярами.

Про це колекціонер повідомляє на сторінці у соцмережі фейсбук "Часопис "Галич": "Продовжуємо вишукувати старі світлини та поштівки з видами Галича періоду Австро-Угорської монархії та ІІ Речі Посполитої. Серед уже значної бази збірки періодично трапляються цікаві і несподівані екземпляри.

Приємною несподіванкою став нещодавній лист від Petr Maďa з міста Havířov (Чеська Республіка) з трьома поштовими картками присвяченими місту.

Велика йому подяка!

На двох з них надруковано досить загальновідомі сюжети - вид замку у Галичі та вулицю Судову (сучасна назва Є.Коновальця). Ці поштівки видані видавництвом W.S.P. ("Сучасне мистецтво", м. Перемишль, сер. 30 - их рр. ХХ ст.).

Найбільш цікавою є листівка третього неідентифікованого видавця (Br.), яка зображує вид на місто з північної сторони - що є досить рідкісним моментом в історії галицької листівки, оскільки на даний час маємо не більше 5 листівок саме з цього ракурсу. Також, можна припустити, що це остання листівка Галича, яка видана за польського володарювання (орієнтовно середина 1939 р.).

Листівки є цікавим джерелом для вивчення локальної історії міста. Досвід роботи з ними, а також спосіб їхнього виявлення та отримання, засвідчують те, що знахідки ніколи не закінчуються..."

Прочитано 835 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x