Статьи и обзоры nachodki.ru
П'ятниця, 06 березня 2020 09:51

«Феномен художнього слова Світлани Талан»

Чергове засідання літературної вітальні в Галицькій центральній районній бібліотеці на тему «Феномен художнього слова Світлани Талан» було присвячене 60-річчю від дня народження української письменниці.

Бібліотечні працівниці Марія Венгрин, Галина Петраш, Тетяна Гусак, Наталя Сєдова та активні читачки Марія Сохан, Любов Бойко, Марія Костик пригадали основні події життєвого і творчого шляху авторки низки романів, котрими зачитуються наші земляки.

Світлана Олегівна Талан народилася 7 березня 1960 року на Сумщині, в родині сільських вчителів. Закінчивши середню школу, здобула педагогічну освіту. Працювала позаштатним кореспондентом районної газети, вихователькою в дитячому садку, вчителькою молодших класів, а вечорами, навіть коли була дуже втомлена, писала. Перший роман «Щастя тим, хто йде далі» побачив світ у 2011 р. і став лауреатом Міжнародного конкурсу «Коронація слова». У 2012 р. твір був виданий під назвою «Коли ти поруч». Цього ж року на конкурсі «Коронація слова» відзначено роман «Не вурдалаки». Учасники літературної вітальні обмінювалися враженнями від прочитання названих творів, а також романів «Надіюсь і люблю», «Помилка», «Оголений нерв», «Матусин оберіг», «Повернутися дощем», «Спокута».

Слід сказати, що авторка не ідеалізує дійсність. Романи Світлани Талан написані в жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Наркоманія, СНІД, насильство в сім’ї, намагання людей вирватися з лещат зубожіння – цих та інших тем торкається авторка у своїх творах. А спільним майже для всіх романів є образ жінки – красивої, мудрої, доброї, сильної, котра зазнає багато випробувань, долає чимало перешкод на своєму шляху, переживає зраду найближчих людей і розчарування в житті, робить помилки, падає, але завжди знаходить у собі сили, щоб піднятись і йти далі, допомогти іншим, тим, кому ще більш скрутно. «Прийшов час прощення…» − каже головна героїня роману «Помилка». Кого ми повинні простити в цьому житті? Своїх ворогів і недругів за всю ницість і підлість, якими вони наповнювали наше життя? А може, себе самих за хибні кроки і зраду своїх клятв та ідеалів? Питання складне… Кожен вирішує для себе… У повній тиші, дослухаючись до биття власного серця.

Джерело: Галицька ЦРБ, Любов Бойко

Прочитано 742 раз

Останні новини

В місті Галич трапилась ДТП

На автошляху Н-09 в місті Галич трапилася дорожня пригода  Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x