Середа, 05 серпня 2020 20:33

У Крилосі вшанували князя Української Церкви

У неділю, 2 серпня, у Крилосі відбулася онлайн-проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, присвячена 155-річчю від дня народження Митрополита Галицького Андрея Шептицького.

На жаль, тисячі прочан через карантинні заходи не змогли взяти участь у молитовному паломництві на Крилоській горі. З цієї причини не приїхав на прощу Глава й Отець Української греко-католицької церкви – Верховний Архієпископ Києво-Галицький, Митрополит Київський Святослав Шевчук, який, починаючи з 2012 року, щорічно відвідує Крилос. Однак це не стало перешкодою для мирян в особливий спосіб у молитві духовно єднатися і прославляти Всевишнього та праведного Митрополита Андрея Шептицького.

Божественну Літургію, яку транслювали наживо, очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Владиці співслужили священники Галицького деканату УГКЦ.

Дуже цікаву та змістовну промову виголосив під час Божественної Літургії Владика Володимир. Він з гордістю розповів мирянам про князя Української Церкви, Митрополита Галицького Андрея, про його життєвий шлях, про його служіння Церкві та українському народові.

-Ми гордимося тим, - наголосив під час виступу Владика Володимир, - що 34-річний Андрей Шептицький 24 вересня 1899 року, після отримання єпископської хіротонії, був інтронізований на Станіславівську єпархію й став третім Станіславівським єпископом. Чи знали тоді прикарпатці, що на поріг кафедрального собору Св. Воскресіння Христового нинішнього Івано-Франківська ступив князь Української Церкви, наш Мойсей, що впродовж пів сторіччя провадив свій народ через буревії та лихоліття?.. Не минуло й двох років, як 12 січня 1901 р. Владика Андрей Шептицький був номінований Митрополитом Галицьким. Інтронізація відбулася в соборі Св. Юра у Львові. Відтоді й до відходу в небуття, - підкреслив Владика Володимир, - Митрополит Андрей поєднував службу Богові та рідному вкраїнському народові, відстоюючи інтереси простого люду в Галицькому сеймі як віце-маршалок, та у Віденському парламенті, депутатом якого він був.

Ми ж додамо, що Митрополит Андрей Шептицький дуже часто бував у Галичі-Крилосі. Він при кожній нагоді залюбки відвідував Митрополичі палати на Крилоській горі – свою літню резиденцію, набирався тут сил та снаги для ревного служіння Богові й простому люду. А ще при його сприянні та меценатській допомозі відомий археолог Ярослав Пастернак 25 липня 1936 року віднайшов і розкопав у Крилосі фундамент головного храму княжого Галича - Успенського собору, який був збудований ще за часів князювання Ярослава Осмомисла, до 1157 року. Цей фундамент за розмірами (32,5х37,5 м) лише на півтора метра за шириною та довжиною поступався Святій Софії Київський. А за багатством оздоби та просторовим розташуванням святині не було рівних у світі!

…Онлайн-проща, що відбулася минулої неділі на Крилоській горі, без сумніву, єднає нас з минулим і має глибокий символічний зміст, бо не випадково вдячні нащадки на цьому намоленому віками місці, неподалік фундаменту Осмомислової Успенської катедри, ось уже дев’ять разів поспіль вшановують Великих Українців, тих, хто зробив дуже багато для розвою нашої неньки-України.

Джерело: НЗ "Давній Галич", Володимир ДІДУХ

Світлини автора

Прочитано 844 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x