Четвер, 23 вересня 2021 10:51

Авторська творча майстерня вчителя історії Андрія Стасюка

Однією з форм інноваційного різноманіття організації навчального процесу з історії є проведення навчальних екскурсій. Такий тип занять передбачає формування в учнів сприйняття історичних умов як реального життя, розширення світогляду школярів, формування в них життєво необхідних компетенцій.


З метою активізації позаурочної діяльності вчителів суспільствознавчих дисциплін було проведено загальноміський виїзний семінар для вчителів суспільствознавчих дисциплін авторської творчої майстерні Андрія Стасюка «Музейний простір і уроки історії в сучасному освітньому процесі» (на базі Національного заповідника «Давній Галич»). Дотепер княжий Галич залишається об’єктом всебічних наукових досліджень з історії, археології, палеографії, архітектури, літератури, культурології, етнографії та релігієзнавства. Андрій Євгенович - кандидат історичних наук , завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич», вчитель ліцею №13, поділився з колегами досвідом використання навчальних екскурсій при вивченні історії в урочний та позаурочний час. Автор власної методичної розробки зазначив, що така форма навчання спрямована як на індивідуальну, так і на спільну роботу вчителя і учнів.


Педагоги відвідали музей історії Галича (Митрополичі палати, ХІХ ст.), храм святого Пантелеймона ХІІ ст., ознайомились з історичним пам’ятками Крилоської гори Х–ХVIIІ ст. Історики стали учасниками цікавого дійства рицарських боїв під час фестивалю історичної реконструкції «Галицьке лицарство» на Галицькому замку.


Фактичний та дидактичний матеріал, які отримали вчителі історії під час виїзного семінару, може бути використаний під час навчального процесу, при проведенні тематичних тестувань, практичних робіт, підготовці до ЗНО, при написанні історичних есе, рефератів, учнівських наукових робіт, тощо.

Модератором зустрічі була Леся Руда, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Івано-Франківськ.

.

Прочитано 874 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x