Четвер, 27 жовтня 2016 22:19

Проблемний та перспективний Галич або вектор розвитку

Сьогодні Національний заповідник «Давній Галич» приймав науковців з Києва, Львова, Чернівців, Івано-Франківська, Санкт-Петербурга в рамках проведення міжнародної наукової конференції «Галич і Галицька земля: досвід і проблеми збереження історико-архітектурної спадщини середньовічних міст в Україні та Європі». 

Основною метою проведення конференції було зосередження уваги на проблемах та перспективах Галича, концепція створення, розвитку та функціонування духовно-культурного центру в Крилосі-Галичі. Обговорювали політичне, економічне, культурне життя давнього Галича. 

Науковців поблагословив єпископ Івано-Франківської архієпархії Владика Йосафат Мощич, присутніх привітали генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, міністр культури України Євген Нищук (вітального листа зачитав Володимир Костишин), народний депутат України Михайло Довбенко, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк, голова міста Галича Орест Трачик.

На конференції відбулася презентація нових видань з серії під назвою «Галич», які представив Мирослав Волощук - доктор історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника».

Також вийшов друком збірник матеріалів конференції Галич і Галицька земля, до якого увійшли наукові праці учасників конференції. 

Наприкінці конференції було прийнято резолюцію. Науковці дійшли згоди у тому, що колектив Національного заповідника «Давній Галич» розроблятиме стратегію формування, розвитку та функціонування духовно-культурного центру в м. Галичі; спільно з Івано-Франківською ОДА, Івано-Франківською обласною радою, Галицькою РДА та Галицькою районною радою буде проводити роботу з втілення в життя Концепції створення Національного українського пантеону в с. Крилос Галицького району.

Джерело: НЗ "Давній галич"

Прочитано 1041 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla