Расширения Joomla 3
П'ятниця, 11 березня 2016 14:21

«А нам любові між людьми…»

10 березня о сьомій годині вечора на площі Волі м. Галич у неофіційній атмосфері лунали рядки грандіозного українського майстра думки Тараса Шевченка. 

Здавалося б, не складна задача – зібратися біля монумента, особливо коли 9-10 березня це робилося вже кілька разів. Але одна справа, коли ти ніби зобов’язаний прийти, інша – коли тебе ніхто фактично не запрошує, не зобов’язує, а ти сам береш «Кобзаря» і йдеш на захід. Ідеш на захід без голосних промов, краваток та програми виступів. Ти йдеш просто до людей, разом із ними послухати Шевченка так, як воліє душа виступаючого, так як він, можливо, ніколи б не декламував. 

Проект «Вечірні читання Тараса Шевченка» учора відбувся вперше і його організатори, за словами Ярослава Поташника, сподіваються, що це стане гарною традицією для галичан, оскільки відомо, що протягом 9-10 березня у цілому світі відбуваються такі вечори, тож чому було і Галичу не приєднатися до неоголошеної всесвітньої акції.

Сама ідея проекту «Вечірні читання Тараса Шевченка» народилася в директора Галицької ЦРБ Іванни Сорочинської, а за ініціативи Національного Заповідника «Давній Галич» вдалося його реалізувати.

Долучилися до проекту учні ЗОШ №1 та гімназисти Галицької гімназії, Центр дитячої та юнацької творчості, а саме Наталя Фурман, Кушнарук Анастасія, Заворотний Владислав, Заворотна Вероніка, Гринечко Олег, Криса Віталія, Підгайна Аліна, Микульська Юлія, Басараб Володимира, Квасній Ярина, Гнатюк Христина. Окрему подяку висловлюють організатори заходу керівнику гуртка виразного читання Ніні Сегін, котра на базі ЦДЮТ вчить дітей професійно декламувати літературні твори, та Валентині Воробій від Союзу Українок, котра підтримала акцію і прочитала один з творів пророка українського народу. 

Хочеться виокремити двох наймолодших читців Кушнір Христину (3 кл.) та Скрентовича Тараса (2 кл.).

Завершилося дійство виконанням «Заповіту» Ярославом Поташником та спільним співом «Реве та стогне Дніпр широкий».

Вільно, спокійно та емоційно проходили читання, лунав Галичем Шевченко, а його пророчість пронизувала кожного по-своєму. Та саме у цей надскладний період Шевченко вчить нас, чого варто дійсно прагнути у житті:

"Все на світі — не нам,

Все богам, тим царям!

І плуги, й кораблі,

І всі добра землі,

Моя любо!.. А нам —

Нам любов між людьми."

("Молитва" Т. Г. Шевченко)

А ми чекаємо на вас через рік на площі Воля з «Кобзарем».

Прочитано 1283 раз

Media

Вечірні читання Шевченка в Галичі

Останні новини

Які документи необхідні для отримання матеріальної допомоги постраждалим від повені

Вчора, 7 липня відбулась онлайн-нарада голови Івано-Франківської ОДА з керівниками РДА, ОТГ і міст… Читати далі...

Вже наступного тижня постраждалі від повені отримають допомогу

2 липня задля ліквідації наслідків стихії природного характеру Кабінет міністрів України ухвалив… Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x