Вівторок, 03 вересня 2019 13:28

Чи буде ще один свинокомплекс на території Галицького району

Вже вкотре в галицькому районі будівництво нових виробничих об’єктів інвесторами викликає обурення у громадян.

Відтак, 29 серпня жителі села Насташино та Конюшки перекрили трасу Н-09, щоб на них звернули увагу журналісти та влада. Суть у тому, що на території між цими селами планується будівництво свинокомплексу. За словами активістів, будівництво відбувається з порушенням законодавства, чим саме, власне, вже на самому початку викликає недовіру і обурення жителів тутешніх сіл.

Наскільки нам відомо, мешканці даних населених пунктів вже тривалий час виступають проти забудови цього об’єкту, але тільки зараз на них звернули увагу аж в обласному центрі. Відтак, перекриття дороги дало свої результати і новий очільник Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль запевнив, що завжди буде стояти на стороні громадян та їх прав. Інвесторам було запропоновано пройти додаткові навчання, які проводить облдержадміністрація з метою познайомити їх з українським законодавством та забезпечити у майбутньому прозорість та правильність використання земельних угідь, а також змінити підхід до населення, яке буде проживати поблизу заводів або ферм. Звичайно, багато хто скаже: «а звідки брати робочі місця?», з чим, власне, не погодитися неможливо. Та, на жаль, практика в нашому районі безпосередньо така, що інтереси громади залишаються десь далеко, а тому і рівень довіри до інвесторів практично нульовий. Вихід в таких ситуаціях здається досить простим: інвестору, в першу чергу, завжди треба йти на контакт та порозуміння з громадою, на території якої планує свою підприємницьку діяльність. Також має бути максимальна прозорість усієї документації, максимальне обговорення усіх деталей з громадою, врахування усіх зауважень та пропозицій, і вже потім можна приступати до роботи.

За зверненням громадян Галицька поліція розпочала перевірку за фактом незаконного будівництва.

Варто відмітити, що новопризначений очільник області зовсім нещодавно керував Бурштинською ТЕС, слава якої не зовсім приємна для громади навколишніх населених пунктів. Також під час громадських слухань жителів, сільських та міських голів, громадських активістів обурило, що керівництво ТЕС намагається без їхньої згоди продовжити нарощування нових ярусів на золовідвалі номер 3. Та не виглядало, що, перебуваючи на посаді керівника Бурштинської ТЕС, Денис Шмигаль збирався враховувати зауваження громади. Тож, досить приємно було отримати таку його підтримку сьогоднішнім протестувальникам та цікаво, як він себе буде поводити, коли зіштовхнеться з обуренням жителів сіл, розташованих навколо Бурштинської ТЕС та золовідвалів.

Прочитано 1074 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x