Скачать бесплатные шаблоны Joomla
Понеділок, 04 травня 2020 14:15

Чому хворих на ковід везуть не в опорну Бурштинську лікарню?

Віталій Федорів розповів, що в області визначили 12 затверджених опорних закладів для лікування хворих на коронавірус.

Згідно його слів, до цього часу в лікарнях планового лікування знаходилися хворі з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19. Але на вимогу головного санітарного лікаря та МОЗ, з 1 травня такі хворі з планових лікарень мають бути перенаправлені в опорні лікарні для лікування хворих на COVID-19.

Голова ОДА зазначив, що зараз по територіальному принципу визначили 7 таких закладів, які вирішують це завдання згідно наказу департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА «Про впорядкування госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою».

За цим документом, з 1 травня 8 медичних закладів припиняють госпіталізацію хворих на коронавірус.

Тобто, замість госпіталізації в Лисецьку ЦРЛ, Тисменицьку міську лікарню та Тлумацьку ЦРЛ хворих лікуватимуть у Франківській обласній інфекційній лікарні.

Замість Богородчанської ЦРЛ та Яремчанської ЦМЛ людей направлятимуть у Надвірнянську ЦРЛ.

Замість Калуської РЛ хворих будуть госпіталізовувати в Калуську ЦРЛ.

Замість Бурштинської ЦМЛ людей будуть перенаправляти у Галицьку лікарню.

Замість Коломийській інфекційної лікарні хворих з коронавірусом лікуватимуть у Коломийської ЦРЛ .

Крім того, у документі йдеться, що жителів Івано-Франківська рекомендують лікувати у ЦМКЛ та МКЛ номер 1.

Також на брифінгу в ОДА Віталій Федорів зазначив, що лікарні Долини, Городенки, Рожнятова та Косова є в "першій хвилі", тобто там зараз нічого не змінюється. Хворих з Верховинського району будуть госпіталізувати в Косівську ЦРЛ, з Снятинського – у Коломийську ЦРЛ, з Рогатинського – в Галицьку ЦРЛ.

І все ніби зважено та правильно. Однак, хто слідкує за перипетіями навколо надання статусу опорності Галицькій чи Бурштинській лікарні, добре пам’ятає, що даний статус отримала саме Бурштинська лікарня. Обласна влада, не зважаючи на всі аргументи районної влади близко двох місяців тому про те, що рішення таке є абсурдним та нелогічним, не забажала вносити корективи до плану розприділення. Основним з аргументів був той, що хворих везтимуть навіть з Рогатинського району, а тому віддаленість Галицької ЦРЛ була більшою, ніж Бурштинської.

Однак, коли стало "гаряче" по-справжньому, то хворих з Рогатинського району везуть чомусь до Галича. Хоча, якщо глянути на результати атестування двох лікарень, то Бурштинська якимось чином надавала більше медичних послуг. Варто відмітити, що і кількість пацієнтів в рази перебільшувала в останній лікарні, тобто, за логікою, потенціал охоплення та реагування кращий. 

У користувачів соцмереж чітко прослідковується питання: як так трапилося? Коли надати статус опорної Галицькій лікарні, то показники не дотягнули, як взяти на себе прийом хворих на covid - то дотягує.

Дана ситуація є яскравим прикладом того, що більшість питань продовжує вирішуватися шляхом політичних маніпуляцій. На жаль, в даних іграх перемагає той, хто має кращі "плечі".

А тим часом медпрацівники працюють в напруженому режимі та, не зважаючи на політичні ігри, виконують свої обов’язки.

 

Прочитано 1796 раз

Останні новини

В місті Галич трапилась ДТП

На автошляху Н-09 в місті Галич трапилася дорожня пригода  Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x