Четвер, 14 травня 2020 11:07

Коли відкриються садочки і запуститься міжміський транспорт?

Попри зниження швидкості розповсюдження коронавірусної інфекції карантин продовжуватимуть. Складається враження, що до моменту винайдення вакцини.

Наразі влада не планує відкривати садочки, а тим паче запускати міжміський транспорт. Як повернутися на роботу, якщо вдома є діти, і транспорт не працює - питання дня для багатьох українців. Адже з послаблення карантину певна частина бізнесу відновила свою роботу, однак тепер їхні працівники не мають можливості туди потрапити. У зв’язку з чим в суспільстві Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля почали називати "хронічний почекун".

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що для наступного пом’якшення карантину може знадобитися кілька тижнів, а умови для відкриття садочків ті ж, що й для запуску міжміського транспорту, про це повідомила Українська Правда: "У нас є план поетапного виходу з карантину. Чітко розписано, коли запрацюють дошкільні, навчальні заклади і як буде відбуватися послаблення карантинних умов і перехід до адаптивного карантину.

Є маса звернень від усіх галузей, які страждають через карантин. Але тут стоїть вибір між десятками тисяч людей, які можуть загинути через коронавірус, якщо ми зараз вийдемо  і не перейдемо до адаптивного карантину, або різко припинимо під час зростання епідемії в країні  до нормального життя.

На жаль, ми мусимо зараз дотерпіти. Хоча б ще декілька тижнів, можливо, місяць – отримати позитивні результати, коли ми понижаємося в кількості захворілих і зростаємо в кількості людей, які одужали.

Діти є безсимпотмними хворими. Вихователі в садках також мають право на свій захист, здоров’я і нехворобу. Тому питання садків буде розглядатися тоді, коли буде розглядатися питання міжміського і приміського транспорту".

Нардепи зокрема зауважували, що чиновнику зі службовим авто та водієм легко говорити про ситуацію з громадським транспортом, мільйони ж українських громадян не мають змоги пересуватися, зокрема власники малих бізнесів, які в умовах стрімких втрат доходу не можуть організувати доїзд своїх працівників до місць роботи.

Шмигаль у відповідь продемонстрував графіки захворюваності в Україні та інших європейських країнах та повторив, що Україна йде за сценарієм Польщі — помірного виходу з карантинних обмежень, щоб не допустити обвалів системи охорони здоров’я, як в Іспанії та Італії (з сотнями померлих від коронавірусу за добу).

Прочитано 798 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x