П'ятниця, 23 вересня 2016 20:27

Відбулося спільне тренування між польськими і українськими рятувальниками

22 вересня в селі Бовшів Галицького району відбулося спільне тренування між рятувальниками Підкарпатського воєводства Республіки Польща і Управління ДСНС України в Івано-Франківській області на тему “Організація управління пошуково-рятувальними роботами під час виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із паводком та повінню”.

Навчання проводилося у рамках спільного українсько-польського проекту «Підвищення компетентності та оперативного потенціалу служб реагування на надзвичайні ситуації Івано-Франківської області в обсязі запобігання і ліквідації наслідків повеней і гірського порятунку» та мало за мету визначити  ступінь готовності підрозділів України та Польщі до проведення  оперативних  дій, удосконалити порядок та налагодити взаємодію під час залучення сил та засобів Івано-Франківського гарнізону та рятувальників Республіки Польща при ліквідації надзвичайних ситуацій, показати прийоми і способи організації управління підрозділами обох країн, відшліфувати тактичне мислення, практичні навички начальницького складу в керівництві оперативними діями підрозділів оперативно-рятувальних служб.

За роботою українських та польських рятувальників на тренуваннях у селі Бовшів Галицького району стежили маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортель, віце-воєвода Підкарпатського воєводства Вітольд Леховскі та інші польські високопосадовці, представники Івано-Франківської ОДА, обласної ради, керівництво Управління ДСНС в області.

За тактичним задумом навчань, внаслідок інтенсивних опадів піднявся рівень води на Бурштинському водосховищі, в результаті чого відрізаними від берега опинились 27 людей, 7 з них важко травмовані.

Повідомлення про це надійшло до галицьких рятувальників. До місця події вирушили чергові караули ДПРЧ-18, ДПРЧ-3, чергове відділення ДПРП м. Бурштин та служби взаємодії, гірські рятувальники та водолази.

Для того, щоб надзвичайну ситуацію ліквідувати оперативно, до місця прибуває зведений аварійно-рятувальний загін Республіки Польща. Спільними зусиллями прикарпатських та польських рятувальників різними способами здійснюється евакуація потерпілих у безпечні місця. До місця події прибувають швидка медична допомога та автобус для надання медичної допомоги і перевезення людей в безпечне місце. Медики надають допомогу потерпілим, яких перевезено з небезпечної зони.

За тактичним задумом другого етапу тренувань, через інтенсивні опади піднявся рівень води в скидальному каналі Бурштинського водосховища, внаслідок чого затопило 25 сільськогосподарських угідь, 14 житлових будинків та 6 осіб залишились відрізаними від берега. Також є загроза прориву дамби скидального каналу і  затоплення ще 7 будинків.

На цьому етапі рятувальники не лише евакуйовують потерпілих, а й встановлюють мобільні дамби і дамби з мішків та відкачують воду з житлових будинків та сільськогосподарських угідь.

Щоб робота з ліквідації надзвичайної ситуації тривала безперебійно та щоб забезпечити свою життєдіяльність, українські та польські рятувальники розгортають наметові містечка.

Нарешті силами та засобами Івано-Франківського гарнізону та зведеного загону Республіки Польща успішно виконано заходи з рятування потерпілих, які потребували допомоги, проведено роботи із встановлення модульної дамби, а також відкачування води із житлових будинків, присадибних ділянок та сільськогосподарських угідь.

Обидві сторони вважають, що навчання були проведені на найвищому рівні. Така співпраця є надзвичайно корисною, адже, як згадує маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортель, уже було чимало випадків, коли прикарпатські рятувальники допомагали своїм польським колегам. А такі навчання, вважає посадовець, дають змогу рятувальникам обох країн підвищувати свій професійний рівень.

А т.в.о. начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк, зокрема, підкреслив: «У 2008 році уже на наступний день після того, як розпочалася масштабна повінь, на Прикарпаття прибув зведений загін із Підкарпатського воєводства Республіки Польща. Він дислокувався у Снятині, де ситуація була досить складною. Уже сама присутність рятувальників вселяла у людей впевненість та запобігала паніці, не кажучи про справді велику роботу, яку здійснили наші польські колеги для ліквідації цієї повені».

За результатами проведеного навчання польські та українські рятувальники були заохочені правами голови обласної ради, обласної державної адміністрації та начальника Управління ДСНС в області.

Джерело: Управління ДСНС в Івано-Франківській області

Прочитано 1753 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар