Середа, 27 грудня 2017 13:31

Хто і скільки квадратних метрів хоче отримати в старих приміщеннях лікарні

Сьогодні, 27 грудня, о десятій годині розпочалися громадські слухання в залі засідань районної ради щодо старих приміщень Галицької районної лікарні.

У ході слухань розглядалися заяви, які мали змогу подати усі охочі - як громадські організації, бюджетні установи та підприємства, так і громадяни району.

Голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович звернув увагу, що, в першу чергу, треба мати чітке розуміння, скільки потрібно коштів на утримання, аби не кинути це знову на шию районного бюджету. "Враховуючи те, що майбутнє за Галицькою ОТГ, на мою думку, ці приміщення мають бути передані на баланс міської ради і нова громада вже розгляне на конкурсній основі, кому їх передати." - зазначив очільник району.

Як виявилося, галичани все ж проявили чималу зацікавленість щодо даного об'єкту та його долі, тож спектр пропозицій щодо подальшого їхнього використання був досить широким: від швейного та меблевого цехів, до житла для атовців.

Серед пропозицій було створення реабілітаційного центру на базі нової лікарні і, при бажанні, у старій для атовців. Але дана ідея викликала обурення власне у самих атовців. На їхню думку, в місті Коломия вже створено чудовий професійний заклад, тож немає ніякої потреби дублювати подібні установи.

Очільник району прокоментував ситуацію так, що якщо атовці не бажають центру для них же, то питання має саме собою відпасти.

Варто відмітити, що найчастіше лунала ідея про виділення приміщення колишнього пологового відділення під центр дитячої та юнацької творчості, оскільки двадцятирічне поневіряння їхнє має нарешті завершитися і понад 450 дітей повинні отримати належні умови для розвитку.

За створення унікального училища сакрального мистецтва, про яке мріють у Малій академії ремесел, говорилося як представниками академії, владою, так і вносилися пропозиція безпосередньо від депутатів міської ради у зверненні.

Атовці виступили з пропозицією переоблаштувати приміщення під гуртожиток або індивідуальне житло учасникам бойових дій. Тож для обговорення даного питання вирішили створити окрему комісію.

Також були пропозиції щодо створення музеїв, під розвиток бізнесу для підприємців тощо.

На завершення слухань було піднято питання щодо можливості створення для галичан будинку людей похилого віку. На що було зауважено комісією, що потрібно розвивати вже існуючий заклад в смт Більшівці, оскільки там сама територія більш сприяє проживанню стареньких громадян, де є окрема паркова зона.

А також наголошено на тому, що Галич все ж таки має мати училище і випускати щороку майстрів, які представлятимуть у світі наше місто і культуру.

Що ж, слухання відбулися в атмосфері робочого діалогу і неабияк тішить те, що районна влада зреагувала на пропозиції щодо створення навчального закладу, тож, можливо, це питання зрушиться з мертвої точки.

А.С.

Прочитано 2435 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x