П'ятниця, 02 березня 2018 18:05

У Галичі з’явилась нова вулиця

Відтепер м. Галич поповнилось ще однією вулицею.

Вчора, 1 березня, на другому засіданні восьмої сесії Галицької міської ради було прийнято рішення назвати нову вулицю в честь Кардинала Любомира Гузара. Рішення було прийнято одностайно. Отож, до відома галичан, нова вулиця бере свій початок біля будівлі Укрпошти, на ній знаходяться Візит-центр, заправка ОККО та новий торговельно-розважальний комплекс, котрий перебуває на етапі будівництва.

Варто нагадати, що в Галичі похований дідусь блаженнішого Любомира Гузара Лев Гузар, котрий довгі роки працював нотаріусом Галича.

Довідково:

Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 p. у Львові, закінчив Народну школу та перший клас гімназії. Мав старшу сестру Марту, яка теж закінчила Народну школу ім.Т. Шевченка і навчалася у Вищій торговельній школі. Батьки дали своїм дітям глибоке релігійне виховання та освіту.

Перед приходом більшовиків у 1944 році родина Гузарів подалася на Захід. Першою зупинкою був Зальцбург (Австрія), де Любомир і Марта брали активну участь у "Пласті". Подальша дорога родини Гузарів прямувала до США - Нью-Йорку.

Любомир здобув середню освіту в малій духовній семінарії у Стемфорді. З юнацьких років мав духовне покликання, вивчав філософію в Колегії св. Василія і 1954 p. здобув ступінь бакалавра. Богословські студії закінчив у Католицькому університеті в Вашингтоні. Ієрейські освячення отримав З0 березня 1958 p. з рук Владики Амврозія Сенишина. У 1958-1969 р.р працював викладачем і префектом Стемфордської духовної семінарії св. Василія. Водночас був душпастирем у Кергонксоні ("Союзівці" - оселі Українського Народного Союзу) і на оселі Спілки Української Молоді в Еленвілі штату Нью-Йорк.

Одночасно продовжував вивчати філософію у Фордгамському університеті. У 1967 p. здобув ступінь магістра, а в 1969 p. переїхав до Риму для продовження Богословських студій, які завершив доктором Богослов'я в 1972 p. (дисертація на тему: "Митрополит Андрей Шептицький - провісник екуменізму"). У Римі тісно співпрацював з Патріархом Йосифом Сліпим. У квітні 1977 p. вступає до монастиря Студійського Уставу в Кастель-Гандольфо біля Риму, де Патріарх Йосиф висвячує о.Любомира в єпископи, призначає його архимандритом цього монастиря, а також відповідальним за всі монастирі Студійського Уставу в діаспорі. У 1973 - 1984 роках Владика стає викладачем у Папському Місійному Університеті "Урбаніяна" в Римі. У 1984-1998 p.p. був протосинкелом Львівської архиєпархії, член Патріаршого Крилосу в Римі.

Після воскресіння УГКЦ в Україні Владика Любомир почав працювати духівником у Львівській духовній семінарії св. Духа. У 1995 p. заснував монастир Святого Теодора Студита в с. КолодіївкаТернопільської області.

У 1996 p. Папа Іван-Павло II визнав його повноважним архиєреем. Того ж року він був спочатку призначений Екзархом Києво-Вишгородським, а потім єпископом-помічником кардинала Мирослава-Івана Любачівського з делегованими правами глави УГКЦ. Іншими словами, відтоді єпископ Любомир стає фактичним керівником церкви, представляє її у відносинах з іншими церквами і державами, підписує найважливіші документи тощо. А ще єпископ Любомир Гузар - один з найбільш вірогідних наступників кардинала. 14 грудня 2000 р. на 86 році життя помирає Патріарх Мирослав-Іван. Владика Любомир став Апостольським Адміністратором. На Виборчому Синоді Помісної УГКЦ, згідно з канонічним правом, що почався 24 січня 2001 р. у Львові, другого дня, тобто 25 січня, Главою-Патріархом вибрано Владику Любомира Гузара, а 28 січня 2001 р. Папою Іваном-Павлом II він був проголошений кардиналом Римо-Католицької церкви ("Патріархат", ч.2,2001 p.).

Інтронізація відбулася після ранньої служби Божої у соборі св. Юра у Львові. Того ж дня Апостольський Нунцій Микола Етерович проголосив, що Папа Іван-Павло 11 іменував Главу Помісної УГКЦ їх Святість Любомира кардиналом, кардинальські церемонії та вручення кардинальського капелюха відбулися 21 лютого 2001 р. в Римі.

Патріарх Любомир кардинал Гузар повернувся з минулого у майбутнє своєї України, щоб сказати нам: "Будьмо відважні, мужні, надіючись щонайперше на Господа Бога, бо Він є нашим Володарем. Дорога довга, кам'яниста, а може, і терниста. Христос сказав: "Не бійтеся. Я переміг світ!"

 

Прочитано 3153 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x