Понеділок, 16 липня 2018 19:23

У рамках всеукраїнської акції «Пам'ять нації» у Галичі встановлять Меморіальний хрест

Проект «Пам‘ять Нації» покликаний вшанувати усіх Героїв, які загинули за весь час тисячолітньої боротьби за Україну, зокрема під час військових дій на сході за понад три роки сучасної війни.

Засновники проекту, націоналісти, ставили на меті донести славу про героїзм українців у кожне місто та селище. Гранітний хрест із викарбуваним рунічним тризубом є символом жертовності бійців, які поклали свої життя за Батьківщину.

З проханням надати дозвіл встановити пам’ятний хрест на Алеї небесної Сотні звернулись представники громадської організації «Галицьке районне об’єднання ветеранів АТО». Депутати, зважаючи на те, що на Алеї вже встановлено скульптуру Ісуса Христа та меморіальну дошку, відхилили дане прохання і прийняли рішення винести на громадські обговорення визначення місця для його встановлення.

За словами голови міста Ореста Трачика, встановлення хреста є відповідальна річ і вирішити це повинна громадськість. Атовці ж наполягають саме на вибраному ними місці, щоб хрест був встановлений в центральній частині, а не на відшибі. Хоча запропоновані місця (вул. Хмельницького, Чорноти та ін.) зовсім не є «відшибом» і після облаштування можуть стати ще одним місцем для прогулянок та відвідування туристами.

Хочеться додати, що Алея Небесній Сотні стала «центральною» саме після облаштування, до того це місце для більшості галичан теж було таким собі «відшибом».

Просимо галичан активно приєднуватись до обговорень та давати свої пропозиції щодо місця встановлення Меморіального хреста. Отож, попередні пропозиції: Алея Героїв Небесної Сотні, початок вул. Чорноти (біля буд. 2а), на подвір’ї церкви Мучеників Станіславівських (вул. Гора), по вул. Б. Хмельницького (можна одразу створити сквер пам’яті), на одному із міських кладовищ, на Майдані Різдва (біля приміщення «Укрпошти», перед входом).

Прочитано 1295 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x