Неділя, 26 серпня 2018 12:46

У Галичі відновлять могилу галицького пароха о. Корнелія Левицького

У квітні 2017 р. експедиційним загоном «Галицькі некрополі» Національного заповідника «Давній Галич» на території давнього знищеного кладовища поруч Замкової гори було віднайдено могилу пароха церкви Різдва Христового о. Корнелія Левицького.

Стало зрозуміло, що його тлінні останки спочивають саме тут, де поховані ще кілька священнослужителів римо-католицької церкви; а т. зв. «його» могила поруч богослужебної каплиці Св. Дмитра (Галич-Заріка) була ідентифікована релігійною громадою помилково. Про важливу знахідку було повідомлено в засобах масової інформації та поінформовано Галицький деканат УГКЦ.

У серпні 2018 р. галицький декан УГКЦ о. Ігор Броновський, заступник міського голови Володимир Чуйко, майстер по каменю Богдан Дячук (Тернопільщина) та представники відділу охорони культурної спадщини Національного заповідника «Давній Галич» оглянули залишки надгробного постаменту о. Корнелія Левицького. Здійснено фотофіксацію постаменту, знято його розміри.

За словами о. Ігора Броновського, парафія церкви Різдва Христового планує відновити надгробок о. Корнелія Левицького. Вирішено зберегти його автентичний вигляд з додаванням зруйнованих частин. Надгробок буде міцно зафіксовано в землі (тепер він перевернутий); ймовірно, встановлять інформаційну таблицю з життєписом душпастиря. Основною проблемою є розчищення території поховання та забезпечення доступу до нього, оскільки площа заросла чагарниками. Натомість, «могила» о. Левицького поруч каплиці Св. Дмитра, отримає нову пам’ятку дошку, на якій буде подано інформацію про нього та його вклад в реілігійне життя громади – таким чином, стане символічною.

Попередньо заплановано, що дані роботи будуть проведені церковною громадою у 2019 році.

Помилково ідентифікована могила о. Корнелія Левицького поруч богослужебної каплиці Св. Дмитра

Довідково. Священник Корнелій Левицький. Народився у 1787 р. в с. Ланчин на Надвірнянщині. Рукоположений у 1818 р. Парох у м. Галичі. У 1825 – 26 рр. за його ініціативою та підтримкою брата – львівського митрополита було здійснено реставраційно - відновлювальні роботи у церкві Різдва Христового. В 1831 р. – «пожертвами парафіян і стараннями місцевого пароха К.Левицького» закладено каплицю Св. Дмитрія на Заріці. Віце – декан Галицького деканату (1840), адміністратор деканату, інспектор шкіл (1843). Жертводавець на цілі допомоги постраждалим від повеней в Галичині (1845); на будівництво лікарні для військовиків у Карлсбаді (1852); на створення корпусу галицьких військових добровольців (1859). Помер у 1864 р.

А.Чемеринський,
Ст. науковий працівник відділу охорони культурної спадщини
Національного заповідника «Давній Галич»

Прочитано 1071 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x