Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.
Понеділок, 15 квітня 2019 22:06

Громадські активісти планують відкрити Галич для мільйону туристів

«Мільйон туристів у Галичі. Як?» -під такою назвою 12 квітня на Замковій горі в Галичі громадські діячі провели першу подію-обговорення.

Організаторами даного заходу виступили: Громадська ініціатива «Повернемо давню славу Галича та Дністра» та ГО «Галич давній сучасний».
Місія даної Громадської ініціативи полягає у тому, щоб повернути Галичу давню славу величного міста - міста сили, слави та духу України. 
В події взяли участь: депутати Галицької міської ради Генадій Гущук, Оксана Скрентович, Володимир Чуйко, Аріна Сивак, Андрій Сегін, депутат Демешківської сільської ради Василь Возняк, засновники проектів «Вироблення місії Івано-Франківська» та «Школа лідерів» Володимир Олійник та Радислав Петрів, громадський активіст Володимир Бучко та активні мешканці Галича.


Оскільки Замкова гора, як своєрідне місце сили, сприяла натхненню і учасники висловлювали безмежну кількість креативних ідей, ми наведемо ключові моменти тезами:
   Першим взяв слово Володимир Олійник: «Галич колись був величним, а зараз сірий. Переконаний, що всі творіння у світі починаються із того, що вони народжуються у голові, тому ми вирішили поставити конкретну вимірну мету, обмежену в часі, а саме через 5 років Галич має відвідувати мільйон туристів у рік. І сьогодні розпочинаємо таку дискусію, яка має відбуватися не тільки тут на замку, а впринципі у суспільстві».
Вважаю, що є певний алгоритм дій:
1-робити промоцію діючим екскурсіям,
2-започатковувати нові екскурсії, наприклад: «Вікенд у Галичі та на Дністрі», «Легенди давнього Галича», «Галич романтичний» та ін.
Цікавими родзинками би були: річковий корабель біля Дністра, неповторні літні кафе на березі, на Майдані Різдва та на Замковій горі, з привітним та одягнутим у одяг княжих часів персоналом.
3-на центральній трасі на біг-бордах мають бути заклики відвідати величний Галич, а коли люди звернуть із дороги, їх зустріне воєвода зі словами: «Нападу турків і татар найближчі три дні не передбачається, тому підійдіть в центр туристичної інформації і підберіть екскурсію собі до смаку».
Можливо, потрібно сприяти створенню туроператора, який би співпрацював із працівниками та екскурсоводами Національного заповідника, закладами харчування, готелями, людьми, які готові вдома приймати та годувати туристів.
4- створювати простір самим або завести в місто рестораторів з Івано-Франківська та Львова, наприклад власників успішних проектів з легендами: «Львівська копальня кави», «П’яна вишня», «Львівська майстерня шоколаду», та ін.
5 - придумувати нові ідеї-магніти та споруди.
6 - адаптувати місто під туристів: розвивати різні види відпочинку, заклади харчування, розбудовувати інфраструктуру.
   Своє бачення висловив також і Радислав Петрів: «Галич – слово, яке має світовий контекст, контекст княжої слави. По-друге, тут вже є мільйон туристів, які їдуть трасою або залізницею, але вони тут не зупиняються. Почуття, поняття, заради чого потрібно зупинитися називається дестонація, магніт. Іншими словами заради чого люди планують подорож, купують путівку, їдуть світ за очі: щоб побачити, відчути, зробити селфі. Ось це почуття називається дестонацією. Зараз такого бажання зупинитися в Галичі люди не мають. І це першочергове завдання нашого проекту – підвищити популярність діючих «магнітів» і створити нові».
Також потрібно гармонійно вписувати його у маршрут: Київ – Львів - Рогатин (Роксолана) - Галич (княжа слава) - Івано-Франківськ - Карпати.

   Поділився цікавими ідеями для проектів Володимр Бучко: «Галич – серце України, яке глибоко закопали. Знищували століттями. Тому відновити давню славу – питання не одного дня. Щодо того, як залучити мільйон туристів, то запорука успіху – викликати у людей емоції і адреналін.
Тому до магнітів рекомендую дописати: оглядовий майданчик над схилом на Замковій горі, активний відпочинок на скелях в Соколі, екскурсії з акцентом на природу і тварин (в тому числі орнітологічний туризм та екскурсія лісом «В гостях у Баби-яги»).
Потрібно пам’ятати, що в районі є Касова гора – гордість України, перлина українського степу, де на площі 4 кв. м. - 99 видів рослин. Пропоную Касову гору зробити - музеєм українського степу.
Розкрию невелику таємницю: ми зараз формуємо острів для птахів на водосховищі. Ставимо камери, що дасть приблизно 25 млн. людей онлайн, котрі спостерігатимуть як птахи поводять себе на острові. А згодом і приїздити почнуть, то також притік туристів.
Окремою темою є річка Лімниця. Вже зараз в передмістях Галича є тисячі людей, які відпочивають коло води. Потрібно створити їм умови, щоб залишилися…».

   Погоджуючись з більшістю ідей та думок, додав і Володимир Чуйко: «Туристи цікаві нашому місту ще й з точки зору підняття місцевої економіки. Їм потрібні екскурсії, харчування, житло, транспорт… Ми зможемо їх зацікавити і привітно зустріти. Адже, якщо ми зможемо продемонструвати попит на туристичний Галич, то він автоматично стане цікавим та привабливим для інвесторів та наших місцевих підприємців.

   «Галич – це коштовне намисто і перлинами його є люди, історичні та природні памятки. Але потрібно працювати над їхніми «родзинками», адже у стародавні споруди та храми без легенд їхати не дуже хочеться, вони не притягують туристів. Візьму в приклад, містечко, яке мені добре знайоме – Вилкове, так звана українська Венеція. Там відсутні якісь вражаючі історичні памятки, але там є можливість прокататися човнами по каналах-вулицях, посмакувати традиційною кухнею липован та «новаком» (місцеве вино). У Галичі ж, наразі, немає навіть туристичної карти, яка дасть відповідь – що подивитися, де відпочити, де жити і їсти, як дістатися і повернутися. Тому добре, що розпочалася така дискусія. Незабаром буде створений план дій і шукатимемо партнерів для реалізації», - висловила свої думки Аріна Сивак.
Також представники Громадської ініціативи «Відновимо давню славу Галича» сьогодні запропонували до обговорення складові екскурсії "Галич романтичний":
1. Романтичні краєвиди Дністра;
2. Спостереження за птахами дикої природи;
3. Касова гора: ознайомлення із рослинами періоду від вимирання динозаврів (приблизно 65 млн років тому) до початку останнього льодовикового періоду (близько 1,8 млн років тому).
4. Обід в літньому кафе із квітів на Майдані Різдва та прослуховування живої романтичної музики;
6. Фонтан Данила Галицького;
7. Прогулянка алеєю троянд;
8. Підйом на замок, вистава "Історія кохання князя";
9. Вечеря в літньому ресторані на Замковій горі;
10. Нічні краєвиди Галича та Дністра із оглядового майданчика біля Замку.

Організатори повідомляють, що наступна подія-обговорення «Мільйон туристів у Галичі. Як?» відбудеться 3 травня о 18.00 год. у Візит-центрі Галича (м. Галич вул. Об’їзна, 4).

Прочитано 1557 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x