Понеділок, 09 березня 2020 22:59

Кого лякає Галич як центр повіту?

Чим ближче позачергова сесія Івано-Франківської міської ради, тим більше відчувається напруга у повітрі.

Адже минулого тижня стало відомо, що, згідно нового проєкту формування адміністративного устрою України, в Івано-Франківській області буде відсутній Івано-Франківський район, натомість саме місто відноситиметься до Галицького району (повіту).

Варто зауважити, декілька років тому йшли розмови про те, що Івано-Франківська область буде ділитися на 5 районів, серед котрих мав бути Івано-Франківський, а Галицький, навпаки ж, відсутній. Однак, даний проєкт досить довго формувався і результатом роботи стало те, що Івано-Франківська область матиме 4 райони, серед котрих з'явився Галицький.

Така ситуація викликала обурення в голови Івано-Франківської міської ради Руслана Марцінківа, який висловив своє занепокоєння на сторінці у соцмережі facebook зазначаючи, що не може бути такого, щоб районний центр перенісся до малого Галича. Однак те, що наразі Івано-Франківськ відноситься до Тисменицького району і Тисмениця є центром, чомусь пана Руслана не дуже засмучує.

Мабуть, він не дуже ознайомився з проєктом децентралізації, де дуже чітко пояснюється, що максимальна кількість адмінпослуг буде надаватися таким чином, що людям не потрібно буде відвідувати районні центри, а всі необхідні послуги вони зможуть отримувати за місцем проживання.

Також варто зауважити, що не постраждає і бюджет Івано-Франківська, оскільки, згідно реформи децентралізації, всі кошти ідуть до місцевих бюджетів, а районних рад взагалі не буде. І така нова одиниця як повіт буде нести, скоріше за все, більш формальний характер для розмежування території та повноважень. Окрім того, Івано-Франківськ і надалі залишатиметься обласним центром, а в області функціонуватиме обласна рада, обласний орган державної ради (префектура або ОДА). Усі послуги, які є важливими для життя і розвитку мешканців, надаватимуться у спроможних громадах.

На рівні ж районів створять великі округи - цей адміністративний рівень виключно для ефективного державного управління.

На нову карту позитивно зреагували галичани і вважають, що нарешті Галич отримав гідний шанс повернути свою величну славу, попри всі намагання за останні роки знищити це місто та зробити усі умови для того, щоб знівелювати його історичний та культурний вклад у державотворення нашої країни.

Все-таки у Галича є багато прихильників, котрі відстоюють його на вищих рівнях керівництва країною і розуміють неоціненний вклад міста Галич у розвиток цілої держави. Ми можемо досить довго сперечатися про рівень економіки, інфраструктури тощо, але ні в якому разі ми не можемо сперечатися, що саме Галич є колискою для декількох сьогоднішніх обласних центрів нашої країни, що саме Галич є столицею Галицько-Волинського королівства, що саме Галич став тією єдиною точкою опори в часи, коли наша держава переживала не найкращі часи. Ми маємо вміти це берегти та зробити усе для того, щоб майбутнє покоління розуміло усю увагу та цінність свого коріння

Прочитано 1750 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x