П'ятниця, 24 вересня 2021 14:58

Лекція для співробітників НЗ "Давній Галич"

24 серпня відбулася лекція для наукових співробітників заповідника "Давній Галич"

Перед науковими співробітниками Національного заповідника "Давній Галич" виступив з лекцією завідувач відділу "Юдаїзм" Львівського музею історії релігії, кандидат історичних наук Максим Мартин. Молодша наукова співробітниця Музею караїмської історії та культури Надія Васильчук відрекомендувала гостя, коротко повідомила про музейний заклад і Галицьку караїмську громаду.

Науковець Максим Мартин проаналізував документ Авраама Леоновича, що розповідає про появу караїмів у Галичі. Згідно з джерелом, караїмська спільнота з'явилася в нашому місті 1246 р. на запрошення короля Данила Галицького. І хоч багато науковців вважає документ підробкою ХІХ ст., проте лист, датований ХІІІ століттям, містить цінні відомості, а також назви, які не вживалися в пізнішому часі. Для прикладу наведено уривок: «Прийняв їх король та їх урядовці і побудували для них будинки напроти королівського замку, що стоїть на горі, на березі річки Лукви, на північ від замку, на вулиці Руській, де стоїть їх мурований храм, де раніше відправляли службу Пек-осина. На цвинтар дали їм місце на високому березі над річкою Чев, напроти храму, що давніше звався Лельом-полельом».

Як вважає дослідник М. Мартин, всі караїми мають спільне кримське походження. Власне, вони прийшли до Галича з Криму. В Чуфут-Кале є найбільший караїмський цвинтар, де надгробки мають по кілька століть. Караїми сповідують юдаїзм, караїмська мова належить до групи тюркських мов.

Джерело: НЗ "Давній Галич"

Прочитано 165 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x