Вівторок, 22 листопада 2016 17:42

Довгоочікувана зупинка

Мабуть не всі галичани зауважили, що на Заріці з'явилася нова зупинка на виїзді з міста у напрямку Бурштина. Але вона таки є і шлях до її утворення досить тернистий.

Маленьке відступлення про бюрократію. Коли ми ще були активістами, то думалося, що все можна переробити одним тижнем. Та депутатська реальність повернула всіх на землю і ми зіштовхнулися з такими речами як запити, відповіді, інші запити та інакші відповіді і по колу. Дана ремарка написана не заради виправдання, а заради констатації факту.

А тепер ближче до зупинки.

Те, що людям потрібна зупинка на Заріці, розуміли всі. Адже роками люди стоять на одному місці, очікуючи маршруток. Причому і в дощ і в сніг, а сховатись ніде, не говорячи вже про те, щоб присісти.  Але є нюанс – автомагістраль Н-09 трохи вибаглива і, щоб на ній щось розмістити, треба пройти сім кіл пекла, ой, бюрократії.

Перші запити надсилалися від міської ради в Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області, де їх, так би мовити, проігнорували, мотивуючи тим, що в місті немає міського транспорту, і відповідно до того, що це дорога державного значення, зупинку там ставити не можна. А потреби громадян в людських умовах мало кого хвилюють, коли мова йде про стандарти. Здавалося, що все, спроба була, відмова є – можна йти спати з відчуттям виконаного обов’язку. Але група депутатів вирішила інакше – надіслати вже від себе спільний депутатський запит ще раз, на який нарешті прийшла ствердна відповідь.

В ідеалі зупинка на даній дорозі, як і встановлення знаків дорожнього руху, світлофорів, пішохідних переходів прерогатива Служби автомобільних доріг за власний кошт. Але хто там зараз закладає кошти на такі речі, добре, що хоч існують. Тож ми були раді і такому варіанту. На одній з наступних сесій були внесені зміни до фінансового плану і кошти, котрі були заплановані на місцевий транспорт, перекинули на побудову зупинки. Пройшов місяць – і ось, нарешті, довгоочікувана зупинка готова.

Запитаєте: "Чому якась зупинка зайняла так багато тексту?" А тому, що було б смішно, якби не так сумно з тими бюрократичними колами, який в результаті зневірює людей в існуванні країни як правової держави, де громадянин має захист та повагу, та відчуває себе повноправним громадянином.

 

Прочитано 1734 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x