П'ятниця, 22 січня 2016 10:06

Допоки жива пам’ять

7 листопада 2015 року в Галичі громадські активісти вдруге провели акцію "Вшанування загиблих на війні під назвою "АТО".

Цьогорічне дійство відрізнялося від минулорічного висадженням в центрі міста червоних кленів. Таким чином галичани долучилися до всеукраїнської акції "Дерево Пам’яті".

Відтепер кожне молоде деревце нагадуватиме щодня жителям про загиблого захисника у цій проклятій війні, оскільки на кожному клені навесні будуть встановлені пам’ятні таблички з короткою інформацією про Героя.

Як і минулого року спочатку усі присутні разом запалили тризуб зі свічок, після чого отець Володимир Кузюк помолився за загиблих та за кожного присутнього, відмітивши, що тогоріч учасників акції так само було мало. Але все одно кожен нагадав собі, що хтось віддає власне життя за спокій над нашими головами.

 «І хоч акція сумного характеру, добре, що нині є багато дітей, отже нам вдається досягти мети - не дати стерти з памяті, а щодень нагадувати про східний жах України» - , підкреслив священнослужитель.

Не зважаючи на те, що пішов легкий дощ і темрява настала раніше, активісти продовжили акцію і висадили перші два червоних клени  на честь Перепічки Олега з с. Хохонів та Савчука Вадима з м. Бурштин. 

«Щиро дякую сімї галичан, котрі пожертвували далеко недешеві кленові саджанці, а також  усім небайдужим, хто приєднався до нашої акції. Та є ще одна незрозуміла мені паралель, чому навколо загиблих французів такий ажіотаж, квітів, свічок, а до своїх нам важко прийти, так, ніби цураємося тої памяті... я не осуджую, я не розумію...», - відмітила організатор акції Аріна Сивак. Також активісти міста звернулися до галичан з  маленьким проханням при можливості звертати увагу, чи цілі деревця, чи їх не поцупили, оскільки загорожа навколо них постійно крадеться…

 Слава Україні! Героям Слава!

 

 

Прочитано 1369 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x