Середа, 10 травня 2017 14:42

Галичани відзначили День пам’яті та примирення

День пам’яті та примирення галичани відзначили без гучних святкувань, але з молитвою за спокій душ полеглих у Другій світовій війні. Ветерани війни та АТО, представники влади та громадськості, працівники установ і організацій, учнівська молодь колоною пройшли від центра міста до міського кладовища у м. Галичі.

Біля пам’ятника на братській могилі воїнів 147 стрілецької дивізії отець Ігор Броновський, декан Галицький УГКЦ, та митрофорний протоієрей УАПЦ отець Іоан Кузь відслужили панахиду за всіма загиблими у тій війні.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували їх пам'ять та поклали квіти і запалені свічки до підніжжя пам’ятника.

Про консолідацію українського суспільства заради майбутнього країни говорив у своєму виступі голова районної ради Павло Андрусяк: «У кожного з нас є своя родинна історія, пов'язана з подіями Другої світової війни. У багатьох є родичі, які служили в Червоній Армії, є люди, які воювали в УПА або в інших національних формуваннях. Невже пам'ять про цих людей має нас розділити? Вона має нас об’єднати заради майбутнього країни. Адже ці люди воювали за Україну і за це їм велика подяка».

Далі галичани поминальною ходою рушили до символічної могили борцям за волю України, де віддали шану пам’яті полеглим. Зберегти пам'ять про українських воїнів, які і колись, і тепер захищають нашу землю, закликав присутніх голова райдержадміністрації Микола Попович: «Пам'ятаймо всіх українських солдат, загиблих і живих, які завжди віддано боронили свою землю, дім, родину, які віддавали і віддають своє здоров’я і життя за нас з вами. Український воїн – це завжди герой, йому – вічна слава і вічна пам'ять».

Спільно із представниками духовенства галичани помолилися за спокій полеглих і поклали до символічної могили свічки і квіти.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 1492 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x