П'ятниця, 25 серпня 2017 14:01

Філателістичні подарунки Галичу

Як ми вже писали, вчора, 24 серпня 2017 р., в залі засідань Галицької міської ради відбулося спецпогашення конверта та марки присвячених 650-річчю надання Галичу Магдебурзького права. Організаторами заходу стали Галицька міська рада, центр поштового зв’язку №6 Івано-Франківської філії ПАТ "Укрпошта" та Національний заповідник "Давній Галич".

Міський голова м. Галича Орест Трачик привітав присутніх з Днем Незалежності та важливою датою в історії місцевого самоврядування – надання місту Магдебурзького права, завдяки чому давня столиця Галицько-Волинського століття, перебувала в когорті європейських міст, що визначали своє управління за нормами даного акту.

Спецпогашення було здійснено представниками місцевої влади – міським головою Галича Орестом Трачиком, головою районної ради Павлом Андрусяком, начальником центру поштового зв’язку Іваном Біликом, гостями з міста-побратима Радеберга (земля Саксонія, ФРН).

В урочистості спецпогашення брали участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськість, депутатський корпус, колекціонери. Також, пізніше в центрі поштового зв’язку м. Галича здійснювалося погашення конвертів для філателістів.

На поштовому конверті (формат 110Х220) зображено будинок магістрату (ратушу) м. Галича. Дана будівля не збереглася, оскільки згоріла під час обстрілу міста російськими військами в 1916 р., і згодом була розібрана польською владою у 1922 р. Напис на конверті засвідчує подію "650 років з часу надання Магдебурзького права місту Галичу". Конверт стилізовано давньоруським виттям. Ідея та дизайн конверта – Ярослав Поташник (НЗ "Давній Галич").

Поштовий конверт (формат 114Х162) подає зображення печатки князя Владислава Опольчика та гравюру авторства львівського професора Б. Гаккета (1794 р.) з краєвидом міста Галича (північна сторона). Напис ідентичний першому конверту – "650 років з часу надання Магдебурзького права місту Галичу". Також, на конверті розміщено герб міста Галича – чорну галку в полі щита. Художником конверта є Геннадій Задніпряний. Конверт видано накладом 600 000 примірників.

Спеціальна поштова марка зображує Шляхетську вежу Галицького замку (з бічною галереєю до каплиці Св. Катерини). Марка кольорова, з написами «Україна» українською та англійською мовами та гербом України.

Спеціальний штемпель виконано у вигляді фортечних бастіонів з текстом всередині "77101 м. Галич 24.08.2017" та написом по колу "650 років Магдебурзького права. Івано-Франківська обл.".

Таким чином, з нагоди ювілею Галич отримав два нові поштові конверти, спеціальну марку та штемпель.

Дана філателістична продукція стала гарним подарунком, як самому місту, так і його мешканцям і колекціонерам. Згадані новинки сприятимуть туристично – краєзнавчій популяризації міста.

Джерело: НЗ "Давній Галич", Андрій Чемеринський

Прочитано 1080 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x