Неділя, 06 березня 2016 00:30

Дослідницька діяльність на теренах Галича

Івано-франківське товариство «Меморіал» продовжує свою дослідницьку діяльність на теренах Галича.

Багато галичан пам’ятає, як у 1991 році, риючи котлован під фундамент будинку, будівельники натрапили на страшну знахідку – рештки людей, жертв комуністичного терору. Тоді було знайдено рештки 10 закатованих людей. Кати явно не церемонились і кидали тіла замордованих прямо під будинком катівні. У 2001 р. в пам’ять про загиблих поруч була збудована каплиця.

Сьогодні, опираючись на свідчення людей та результати проведеної біолокації, члени товариства "Меморіал" вирішили перевірити парк у Галичі біля ріки Луква. Як відомо, у парку поблизу заправки повинен будуватись майбутній "Візит-центр". Прикро буде, якщо будівництво зупиниться через страшну знахідку, як це відбулось із запланованим житловим будинком, ще гірше, якщо центр буде збудовано просто на кістках закатованих людей.

Цього тижня кілька добровольців-членів товариства "Меморіал" здійснили невелику розвідку. На щастя чи на жаль, нічого поки що не знайшли. Та, оскільки дані дуже неточні, сподіваються знайти конкретнішу інформацію про можливі стихійні захоронення.

За словами пана Івана Павликівського, котрий був учасником розкопок 1991 року, про такі поховання свідчили люди, котрі підходили до них при проведенні пошукових робіт. Та точних свідчень про місця поховання немає, а площа парку чимала. Меморіалівці просять усіх, хто володіє будь-якою інформацією про ці події, звернутись до них і долучитись до цієї благородної справи. Жертви комуністичного терору не повинні бути забутими і мають бути гідно похованими. Просимо передавати інформацію за телефоном 097 562-18-61 (керівник тов. "Меморіал" Василь Тимків).

Прочитано 1066 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар