П'ятниця, 20 жовтня 2017 12:08

Чи варто народжувати в Галичі?..

Жінки, які чекають на народження своєї дитини, протягом усієї вагітності задаються питанням - де ж краще народжувати? І досить часто, коли відповідаєш, що плануєш в Галичі, то чуєш перестороги і безліч страшних історій. Тож ми вирішили поділитися з вами враженнями від пологового відділення Галицької ЦРЛ.

О цій годині доби нас точно не чекали - годинник пробив близько другої ночі, коли ми переступили поріг Галицького пологового відділення. Однак лише один дзвінок і нам відкриває двері черговий акушер, ставить декілька запитань і віддає розпорядження іншим медпрацівникам. Маленький своєрідний мурашник оживає - готується палата, заповнюються відповідні папери, тощо. А ми тим часом стоїмо в стані приємного шоку від нових умов для породіль та їх дітлахів. В першу чергу варто зазначити, що кожна палата має індивідуальний санвузол і душову кімнату. Все в чистоті та порядку, власне, як і в самій палаті з широкими зручними ліжками та великими сонячними євровікнами.

Варто наголосити, що ані в палаті, ані в коридорі та, навіть, у пологовому залі абсолютно не чути звичного нам лікарняного запаху, що взагалі збиває з пантелику.

Відтак з другої ночі ми вже не лишалися самі. Лікар-акушер проконсультувала про подальший перебіг подій та морально намагалася налаштувати нас на позитив, що все це швидко мине і результатом буде маленька нова людина. Медпрацівники взагалі полюбляють пожартувати з породіллями, що ще не одна вагітна вагітною не залишилася, що така жіноча доля і немає чого нарікати на біль, адже вони, в першу чергу, теж жінки і прекрасно розуміють, що ми відчуваємо. Медсестри та акушер почергово заходять до палати перевірити наше самопочуття, зміряти тиск, послухати серцебиття дитини, дати поради тощо. Під час самих пологів тримають вас за руку, називають зменшеноласкаво і щиро тішаться, коли дитина нарешті сповіщає світ про своє народження. Кожен чітко виконує свої обов’язки та в тому, здавалося, хаусі пологового залу робиться клопітка робота людьми, котрим небайдужий ваш стан і вашої дитини.

І ось вже за декілька хвилин малеча крехтить у вас на грудях - перший контакт відбувся.

А далі - а далі декілька днів у палаті під наглядом лікарів та медсестер. Вони допоможуть переодягти дитину, підкласти вірно до грудей, проконсультують, як поводитися з дитиною, як доглядати хлопчика, а як дівчинку.

Надає поради породіллям і завідуюча відділенням Марія Засєдволк. Та в нашому випадку була трохи довша розмова. Як журналіст я просто не втрималася і поставила їй декілька запитань. В першу чергу запитала щодо їдальні, приміщення якої віддали під інші потреби. На що пані Марія поділилася думками щодо політики в ГЦРЛ стосовно відділення.

Вона розповіла, з яким ентузіазмом відбувалися підготовки до переїзду і, власне, сам переїзд до нового приміщення Галицької ЦРЛ. Як медпрацівники зі своїми чоловіками докладали зусиль, аби все зробити максимально комфортно, гарно та практично: "Ми маємо боротися за нашу молодь, а вона хоче і потребує відповідних умов. На жаль, старші люди звикли, що як є ліжко і ковдра, то це вже рівень. Ні, рівень - це коли є душ, є окремий санвузол, є біде, є зручний матрац, і, в першу чергу, чисто". Але, на жаль, чомусь відбуваються своєрідні війни за приміщення у двох підпорядкованих їй відділеннях. На сьогодні відділення роддому вже позбавлено їдальні та кабінету, на черзі, ходять чутки, що і кабінет самої завідуючої та оглядова в гінекологічному, що є неприпустимим з певних медичних вимог.

Чому так - завідуюча не може надати відповіді та переживає за майбутнє відділень, якщо так продовжуватиметься ведення справ. Вона наголошує, що по області щороку йде тенденція до зменшення породіль, чимала кількість молоді тікає за кордон і хоче народжувати там, маючи надію на кращі умови. Тому категорично неможливо нехтувати комфортом тих, хто залишається і хоче народжувати вдома, в Галичі. Вони навіть не можуть забрати зі старого приміщення усієї сантехніки, бо фактично немає куди її встановити. Натомість кабінетів стає все менше, а, так би мовити, законні кімнати даних відділень віддаються під фізкабінет, який нічим не допомагає пацієнтам гінекологічного та пологового відділень, а навпаки створює дискомфорт як пацієнтам, так і медпрацівникам, що відчули на собі і ми. Все це викликає подив. Адже і в поліклініці чомусь жіночий кабінет вміщає у собі прийом трьома лікарями водночас.

А.С.

Прочитано 3565 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x