Четвер, 08 лютого 2018 11:31

Освітяни вимагають не зменшувати їм надбавку за престижність

Наказ районного відділу освіти "Про зміну істотних умов праці працівників закладів освіти району" від 6 лютого 2018 року викликав обурення працівників освітянських закладів.

Посилаючись на постанову КМУ "Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування" зі змінами від 11 січня 2018 р. № 23, освітянам планують зменшити надбавку за престижність праці до 5 відсотків посадового окладу від раніше існуючих 20. Таким чином, враховуючи січневе "покращення", розмір заробітних плат усіх працівників освіти "схудне" на відповідну різницю +10-20+5=-5%.

Хоча в цій же таки постанові говориться про те, що розмір надбавки може становити від 5 до 30 відсотків, тобто залишають той мінімум який є загальнообов'язковим. Щоб не було охочих ухилитися від погодження даного кроку працівників в наказі говориться "У разі незгоди педагогічних працівників зі змінами умов оплати праці, вжити заходи відповідно до чинного законодавства".

У зв’язку з цим працівники освіти Галицького району написали колективне звернення, де відповідно вимагають зберегти надбавку за престижність у попередньому розмірі  20 % посадового окладу та надіслати відповідні звернення до депутатів  обласної та Верховної ради.

Колективне звернення
педагогічних працівників Галицького району

Відповідно до наказу відділу освіти Галицької РДА № 14-к від 06.02.2018 про зміни істотних умов праці педагогічних працівників загальних закладів середньої освіти установити надбавку за престижність праці у розмірі 5% посадового окладу (середньої заробітної плати) у межах фонду оплати праці з квітня 2018 року.

Педагогічні працівники Галицького району висловлюємо категоричну незгоду із запровадженими змінами про зниження престижності праці, оскільки це приведе до ще більшого знецінення праці педагогічних працівників.

ВИМАГАЄМО:

1. Зберегти надбавку за престижність праці педагогічних працівників у попередньо існуючому розмірі  20 % посадового окладу (середньої заробітної плати) у зв’язку із різким ростом цін на житлово-комунальні послуги та швидкі темпи інфляції знецінюють престижність праці педагогічних працівників.

2. Вимагаємо звернутися до депутатів обласної ради та Верховної Ради України, обраних  в межах виборчого округу Галицького району, про збільшення фонду оплати праці у зв’язку з постановою КМУ "Про підвищення оплати праці педагогічних працівників" від 11.01.2018  № 22, що призвело до від’ємного сальдо фонду оплати праці.

3. У зв’язку із невиконанням даних вимог залишаємо за собою право захищати свої права працівників освіти згідно чинного законодавства та КЗпПУ.

Прочитано 11323 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар