П'ятниця, 09 лютого 2018 14:46

Чи бути Галицькій ЗОШ № 1 опорною

Хвилю обурення викликало сьогодні неприйняття Галицькою районною радою питання про надання Галицькій загальноосвітні школі №1 ім. Ярослава Осмомисла статусу опорної.

Що ж трапилось і чому насправді заблокувалось вирішення даного питання, намагались вияснити і адміни ГДС.

Як стало відомо, перед сесією було зібрано Постійну комісію з питань освіти,  культури, спорту, національного та духовного відродження для детального розгляду даного питання у складі з 3-х чоловік. Комісією було прийняте рішення винести це питання на розгляд сесії.

Філіями опорної школи за попереднім рішенням мали стати Німшинська ЗОШ I-II ступенів, Демешківський НВК та Галицька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.

Депутати, котрі утримались сьогодні від прийняття рішення коментують, що перед голосуванням дізнались про те, що в школах, які хочуть зробити філіями, не було про це поінформовано, не доведено економічного аналізу ефективності приєднання цих шкіл саме до Галицької школи. Тому вирішили відтермінувати прийняття рішення до березня та провести довивчення можливих варіантів утворення Галицької опорної школи.

Тож виглядає так, що питання, чому Галицька ЗОШ № 1 ніяк не отримає статус опорної - прогалина скоріше за все відділу освіти, якщо такі нюанси виникають в день голосування.

Згідно закону початкові школи залишаються на місцях, то функції ЗНЗ І ступеня виконують філії. Тобто учні 1-4-х класів навчаються у філіях, а учні 5-9-х класів — в опорній школі. Хоча за потреби філія опорної школи може функціонувати і як ЗНЗ І-ІІ ступенів — відповідно до рішення засновника.

Отож, багато запитань досі залишаються відкритими. Маємо надію, що до березневої сесії вони будуть вирішені і Галицька ЗОШ № 1 ім. Я. Осмомисла нарешті отримує статус опорної.

Прочитано 1638 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla