Субота, 10 лютого 2018 13:03

Що за сніг падає на голови прикарпатців?

Останнім часом галичан вже не на жарт турбує зовсім небілосніжний сніг, що вкрай рідко, та все ж випадає цієї зими.

Проте, з кожним новим снігопадом в соціальних мережах з'являється все більше фото та постів, на яких видно, що сніг, який опадає в Галицькому районі, втрачає свою природну білизну, ще не діставшись землі. Особливо чітко видно це, коли шар білого снігу накриває шар сірого і це починає лякати.

Причиною посіріння сніжинок усі звинувачують Бурштинську ТЕС та її власника Рината Ахметова.

Варто наголосити, що час від часу в засобах масової інформації з’являються матеріали, в яких голосно розповідають про якусь заміну фільтрів, вдосконалення виробництва на ТЕС тощо.

Але водночас з гарною рекламою запровадження нових стандартів на теплоелектростанції, сірий осад почали помічати з кожним туманом, дощем чи снігопадом. Перші "ластівки" почали з’являтись ще минулого року, коли на підвіконнях, машинах, одязі вранці люди знаходили шар з сажі. Переважно це було у селах, найближче розташованих до Бурштинської ТЕС, та, схоже, що територія забруднення стає дедалі більшою. Звичайно, певний рівень забруднення був завжди, але стабільно візуально його спостерігають протягом останнього року. Тож відтепер, дивлячись як дітлахи бігають по снігу, батьки з острахом констатують, що ситуація невтішна і вже не дозволяють дітям ловити сніжинки ротиком.


І поки створюється даний матеріал, галичани вже активізувалися і почали ділитися важливою інформацією. До прикладу, відділу екології при Галицькій РДА не існує, тож надіятися на них та нарікати – немає сенсу. Але при районній раді існує комісія. Проте комісію від Івано-Франківської ОДА навіть не допустили на територію станції, оскільки це приватне підприємство. З чого можна зробити певні висновки. Позитивним є те, що влада все ж реагує на дану ситуацію на обласному рівні, а з негативного – це те, що і вони "одні в полі не воїни".

Також є інформація, що у п’ятницю до Галицької РДА вже приходили громадяни з усними скаргами.

Але чи зайдуть галичани далі, чи громада району згуртується і розробить план боротьби проти олігархічного гіганта – питання до кожного з нас?..

 

Прочитано 3759 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар