Вівторок, 20 лютого 2018 22:18

Працівників культури звинуватили в зневазі до Президента

Рядки вірша, котрі пролунали сьогодні під час заходу вшанування Небесної Сотні, обурили заступника голови Галицької районної державної адміністрації з гуманітарних питань Олександра Чабака.

Під час програми вечора-реквієму "Пам’ять серця" пролунали зі сцени ось такі рядки з вірша:

Знаю, будемо жити достойно у вільній державі.

Треба гетьмана нам, щоб підняв догори булаву!

За це гинули славні вкраїнські Герої.

І стояв наш Майдан за Вкраїну нову.

Пролунали, то пролунали. Та після завершення вечора адміни ГДС випадково стали до розмови з начальником відділу культури при Галицькій РДА Марією Іваськів. Ми ділилися враженнями та подякували за чудово підготовлену програму, яка не містила нічого зайвого, а дійсно нагадувала серцю пережиту ним історію буремних подій під час Революції Гідності. Під час розмови у п. Марії задзвонив телефон і вона, вибачаючись, зробила декілька кроків та підняла слухавку. А з того боку хтось дозволив собі вичитувати керівника культури за якісь там рядки віршика.

Як виявилося, фраза про те, що нам потрібно гетьмана, обурила заступника голови РДА настільки, що він не дочекався наступного робочого дня, а одразу взявся до виконання, на його думку, своїх прямих обов’язків. Це ж треба було працівникам культури "дозволити собі таке зухвальство" - мало не заклик до державного перевороту...(сміх).

Звичайно, йому не було відомо, що ми стали невільними свідками ганебного вчинку, як і про те, що підемо і сфотографуємо дані рядки в програмі, констатуючи тим самим, що це не вигадка ведучих, а реальний запланований вірш.

Зроблю маленьке відступлення.

Чимало разів брала участь як громадський активіст у підготовці програм, а тому знаю не з переказів, що така річ як програма заходу неодноразово зачитується на засіданнях з метою ознайомлення та коректування. До чого веду? Ці рядки були прочитані декілька разів до самого заходу і жодного разу не викликали думок у голів комісій про повалення державного устрою чи незадоволення теперішнім президентом. Варто відмітити, що зазвичай керує такими засіданнями саме заступник з гуманітарних питань. Отож, робити "розгони" з такого приводу - верх блюзнірства. А враховуючи, що сьогодні ми відзначали річницю за загиблими на Майдані, де щоднини проголошувалося те, що Україна потребує гетьмана, котрий би об’єднав державу під одним жовто-блакитним стягом, така поведінка заступника вкотре є неприпустимою. 

Тож, за що стояв Майдан?

За те, щоб через чотири роки  після Революції Гідності чиновники й надалі дозволяли собі викрикати і "муштрувати" своїх підлеглих, чи все ж за європейські цінності та людське ставлення один до одного?

 

Прочитано 2817 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар