Середа, 21 лютого 2018 17:54

Освітянам району пообіцяли не зменшувати надбавки за престижність

Сьогодні в приміщенні Відділу освіти Галицької райдержадміністрації відбулася зустріч голів профспілок навчальних закладів району з Головою райдержадміністрації М. Б. Поповичем та заступником голови районної ради Л. І. Гордійчук.

Ініціатором даної зустрічі виступила Галицька районна профспілка працівників освіти з питання врегулювання конфлікту навколо виплати надбавки за престижність. Я ми вже раніше писали, Освітяни вимагають не зменшувати їх надбавки за престижність.

Напередодні в мережі з'явився допис міністра освіти Лілії Гриневич, у якому пані міністр пише: "У Міністерство освіти і науки України почали надходити повідомлення про те, що в окремих областях місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижність... Очевидно, що така ситуація є абсолютно неприпустимою. На місцях є значні субвенції на матеріально-технічне забезпечення з державного бюджету, до 10 разів збільшилися надходження до місцевих бюджетів у межах децентралізації. При цьому заощаджувати на вчителях - це окремий різновид цинізму. Звісно, можуть бути об‘єктивні обставини, і коштів у деяких окремих місцевостях може не вистачати. Це було і в попередні роки, і ми в робочому порядку реагували на такі ситуації. Пишіть лист на МОН і ми шукатимемо спосіб відкоригувати. Але врізати зарплати та відправляти вчителів у примусові відпустки, аби притримати гроші і направити їх за іншим призначенням - це щось нове."

Напевне саме цей допис, а також активна позиція педагогів району вплинула на позиці керівництва району. Адже на зустрічі Микола Богданович озвучив обіцянку продовжувати виплачувати дану надбавку, хоча на даний момент коштів освітньої субвенції до кінця року не вистачить. Як було сказано, при сприянні депутатів ВРУ з нашого округу гроші буде знайдено. Будемо надіятись, що дана неприємна ситуація на цьому вичерпається, а ми завжди триматимемо руку на пульсі подій.

Возняк В.

Прочитано 2180 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар