Вівторок, 19 квітня 2016 23:27

Здоровий глузд, ти є?

Ще минулого тижня в політичних кулуарах району прокотилася чутка про те, що готується змова проти голови РДА Ярослава Барткова.

Підтвердив чутки сам Ярослав Бартків на IV позачерговій сесії у своєму виступі: "Не мучте депутатів нічними дзвінками, перемовинами. Я за крісло не тримався і триматися не буду, якщо до мене надійде лист, підписаний усіма головами фракцій, я піду".

Коротко, чітко і ясно, без пафосу і зайвих умовиводів.

Що ж насправді відбувалося і чи є, власне, привід?

Згадаймо зиму 14-го: уся країна здригається від жаху та в скорботі за Небесною Сотнею, а у районі продовжує керувати регіонал. Хороший він був керівник, чи не дуже, тоді не розглядалося, –- регіонал. І, зрозуміло, обуренню людей не було меж. Та навіть тоді, коли активісти Майдану пропонували піти громадою та вивести усіх регіоналів з РДА, політичні керівники бажали "по-тихому" піти поговорити, попросити. Ми тоді не дали цього зробити і взяли ініціативу у свої руки. Діватися їм було нікуди, мусили пристати на сторону людей.

Далі приходить голова, так би мовити, народжений Галицьким Майданом, молодий, активний. Так, без певного досвіду, але все ті ж персоналії плескали в долоні й "раділи" разом з багатолюдним галицьким віче. Радість розігрували недовго, влаштували своїх заступників і розійшлися. І мова не йде, добрі заступники були, чи ні. Мова про гру партійних квот і як тим користуються у власних інтересах.

Відставку голови теж розіграли пречудово, навіть були спроби використати ГО "Галич-Майдан" у даному процесі. Та на запитання: "А ви станете з нами разом не пускати нового голову?". У відповідь лунало незрозуміле жування поважних причин, що їм ніби не пасує.

З боку ж виглядало – для людського ока ніби все зробили, навіть активісти щось пошуміли, але що вдієш – сила президента міцніша. В результаті політичні гравці району сідали одним місцем, вибачте, на два стільці – і Майдан не зрадили, і з новим очільником у хороших стосунках.

Але минає рік і все тим же персоналіям набридає третій очільник району. Чому? Хтось провів статистичний аналіз роботи? Чи можливо економіка району вмирає? Чи можливо голова неадекватно себе поводить? Чи це просто черговий раз розігрується цирк і район втягують у політичну кризу?..

Якщо ж дивитися тверезо, то під час впровадження децентралізації, оптимізацій і ліквідацій, війни і цілим рядом нагальних проблем навколо неї, людина, яка є головою районного осередку партії "Батьківщина", не будучи депутатом, не може дозволити собі випасти з процесу і мордує своїх депутатів, як у місті, так і в районі. Чому нормальні, розумні, освічені люди повинні "маститися" у цьому лише через примхи однієї персоналії, невідомо. І чи не виникне у них бажання змінити керівника – питання часу.

.

Зрозуміло лиш одне – що проблеми району не на часі, на часі – розбрат та неясність. А коли не ясно, то і легше керувати, як кажуть, серед сліпих одноокий король.

Брати участь у цьому цирку відмовилися усі опозиційні сили району – «УКРОП», «Свобода» та «Громадянська позиція». Вони і надалі продовжують бути твердими у власних поглядах і бути поза брудною грою, не дивлячись на спроби втягнути їх в процес «недовіри» і так далі.

Сьогодні ми в кроці від масштабних адміністративно-територіальних змін, коли важливе кожне робоче місце, збережене завдяки здоровій дискусії, аналітиці та консенсусу. Сьогодні, коли відбувається ліквідація шкіл та скорочення медичного персоналу, треба працювати, аби максимально мінімізувати відсоток похибки, бо за всім цим стоїмо ми, звичайні люди. Переконана, що в рядах бютівців це розуміють, а тому ніхто не ризикнув кинути виклик голові РДА.

Що чекає район після таких баталій ми ще побачимо. Та виникає декілька логічних питань до ініціаторів "недовіри": чи не використали вони один одного та чи усвідомлюють, що сьогоднішній "пас" з "недовірою" тільки посилив позиції Я. Барткова?..

А.С.

Прочитано 1444 раз

2 comments

  • Comment Link Галичанин Середа, 20 квітня 2016 11:54 posted by Галичанин

    у даній ситуації дійсно варто відкинути політичне забарвлення, дані ігри для ВР, а в районнах варто працювати, а не рити іншим могили

    Report
  • Comment Link Маслій Юрій Середа, 20 квітня 2016 07:40 posted by Маслій Юрій

    На запитання чому опозиційні сили Укроп, Свобода та Громадянська позиція не дали поки згоду на ініціативу очільника Батьківщини доволі просто дати відповідь. Для пересічного мешканця району нічого не змінилось: "були одні, прийшли інші і нічого нового....". Насправді ж змінилось багато, оскільки прийшло багато молодих, нових і перш за все ідейних людей. Людей, які просто не вміють бавитись в брудну політику, людей яким не комфортно за спинами приймати рішення. Молоді сили прийшли вносити зміни в режим роботи - в режим договорняків... Нам цікаво довести в першу чергу собі що логічні і правильні зміни можливі, а брудні і в першу чергу нечесні домовленості це вже відгомін минулого. Декларувавши прозорість влади ми продовжуємо на засіданнях, президія та комісіях ставити незручні питання про порядок розрахунків, про раціональність витрат, а зовсім скоро ми це і відобразимо для ознайомлення усім бажаючим. Кожен мешканець району має сам оцінити чи правильно і раціонально в його селищі чи сели проведено роботм, витрачено коштм. Оскільки позицію прозорості поки також підтримує голова РДА. А також поки рішення на сесії будуть наслідками логічних компромісів голови та депутатів - питання недовіри може і не наступити.....

    Report
Увійдіть, щоб залишити коментар