Середа, 25 квітня 2018 23:44

"Вдячні" ДТЕК зустрілись з обласним депутатом Володимиром Магалем

24 квітня у кімнаті депутата Галицької районної ради відбулася зустріч ініціативної групи "Об'єднання "вдячних" ДТЕК" з депутатом Івано-Франківської обласної ради Володимиром Магалем, котрий входить до постійної депутатської комісії з питань екології.

Основною метою було почути реакцію обласної ради на ситуацію, яка склалася у Галицькому районі, та про їхні подальші дії. Долучилися до зустрічі і представники з міста Бурштин, котрі були включені до робочої групи при Галицькій РДА щодо діяльності Бурштинської ТЕС, - Леонора Івасюк, Ігор Дулик та Вадим Коцюбайло, а також представник БуТЕС Ростислав Витриховський.

Під час зустрічі були обговорені напрацювання активістів за період роботи робочої групи та перші труднощі, з якими вони стикнулись. Відтак ініціативною групою були озвучені дані, отримані від Галицької ЦРЛ, міністерства екології, результати досліджень, які проводять активісти у інших регіонах (зокрема це дослідження території Дарницького району м. Киів), та ознайомили присутніх з діяльністю активістів у Дніпрі, де вони протягом двох років вже ведуть свою боротьбу із надмірними викидами Придніпровською ТЕС. Даний досвід та позитивні зміни говорять про те, що боротися можливо, а головне потрібно.

Один з активістів ініціативної групи Іван Зобків відмітив, що, згідно відповіді з Міністерства Природних ресурсів України, 29 грудня 2017 року БуТЕС отримала дозвіл на збільшення викидів на наступні сім років, у той час коли активістам з Дніпра вдалося цьому запобігти. Нам ж тепер потрібно шукати варіанти його відмінити.

"Отримані дані навіть очима непрофесіонала свідчать про погіршення ситуації як зі здоров’ям галичан, так і самого стану навколишнього середовища. Відтак нам потрібно якнайшвидше розпочати масштабні наукові дослідження, отримані результати яких би надали нам вектор роботи в подальшому." - наголосила Аріна Сивак.

Еколог Володимир Бучко вкотре окреслив, що на рівні обласної та районної ради має змінитися порядок розподілу екологічного фонду. Кожен проект має бути науково обґрунтованим та доведена його ефективність, а також принциповим є відповідальність за неякісне виконання робіт. Враховуючи те, скільки щорічно виділяється коштів, ні галичани, ні природа цього фактично не відчувають, оскільки до планування не залучаються фахівці.

Володимир Магаль погодився з активістами і щодо того, що кошти мають розподілятися по місцю забруднення, а також повідомив присутнім, що на травень готується виїзна комісія на Бурштинську ТЕС, для того щоб розробити стратегію пришвидшення процесу встановлення фільтрів та доведення виробництва до європейських стандартів.

Активісти ініціативної групи звернулись до депутата з пропозицією залучити до виїзної комісії громадських активістів та представників відповідних інспекцій тощо.

Також Володимир Магаль погодився внести пропозицію змін до екологічного бюджету області та виділити кошти на дослідження стану навколишнього середовища Галицького району незалежними лабораторіями (інститутами). До слова, такі дослідження є недешевими і в процесі даного процесу виникатиме багато витрат. Наразі активісти вже отримали один рахунок від Міністерства екології на 257 грн (як виявилось, у міністерстві досить дорогий папір :) ). Тож, щоб оплатити перший рахунок, активісти наразі розкрили власні гаманці. Звісно, що для оплати майбутніх витрат потрібна буде допомога громади.

 

Прочитано 1863 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар