Вівторок, 05 червня 2018 21:49

Чи виділить районна рада кошти на дослідження навколишнього середовища Галицького району

Ініціативна група «Об’єднання «вдячних» ДТЕК» звернулися до очільників району Миколи Поповича та Павла Андрусяка з питанням виділення коштів з екологічного фонду на проведення наукових досліджень стану навколишнього середовища Галицького району.

На зустріч, яка відбулася в Галицькій РДА 4 червня, була запрошена також голова Бурштинської міської ради Роксолана Джура.

Виходячи з результатів проведеної активістами роботи, настав момент залучати науковців, котрі реально зможуть оцінити стан навколишнього середовища нашого краю. Беручи до уваги практику активістів Дарницького району м. Києва, котрі проводили незаангажовані екологічні лабораторні вишукування з проведенням експертизи водних об’єктів, ґрунту та стану атмосферного повітря, в Галичі ініціативна група та влада дійшли спільної згоди, що без досліджень такого ж формату рухатися далі в питанні щодо Бурштинської ТЕС немає змісту. У зв’язку з цим було вирішено виділити кошти з екологічного фонду району на замовлення дослідницьких робіт. Дане питання розглядатиметься завтра депутатами Галицької районної ради на пленарному засіданні.

Також було обговорено питання підготовки спільних звернень до обласної ради від районної та міських рад Галича та Бурштина про резервування коштів на придбання обладнання, у тому числі пересувних лабораторій, які дадуть можливість в режимі онлайн спостерігати за станом довкілля на теренах району. За словами мера Бурштина п. Роксолани, район також виділить близько мільйона гривень на поглиблення русла річки Гнила Липа, замулення якої призводить до загибелі риби в Бурштинському водосховищі, через підняття в ньому температури.

Відкритим питання залишається робота золовідвалу. Згідно отриманих активістами відповідей, дозволів на нарощування 9 та 10 ярусів немає, та й на 8-ий ярус спочатку була обґрунтована відмова, а через декілька тижнів дозвіл дивним чином таки надали. Представник ДТЕК Ростислав Витриховський не зміг надати вичерпну відповідь щодо цього, зсилаючись на те, що не володіє інформацією. Тож було вирішено надіслати до підприємства запит щодо її надання.

Прочитано 987 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар