nachodki.ru интернет-магазин
Четвер, 28 червня 2018 23:12

Про стан екології та туристичний потенціал району говорили у Бурштині

26 червня в приміщенні Бурштинського енергетичного коледжу розпочало свою роботу спільне виїзне засідання постійних комісій Івано-Франківської обласної ради.

Організаторами заходу є постійна комісія Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування і постійна комісія Івано-Франківської обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму.

Засідання відбулося за участю народних депутатів України Михайла Довбенка, Олега Березюка, керівника апарату облдержадміністрації Романа Маланія, депутатів обласної ради, керівників структурних підрозділів ОДА, представників місцевої влади та громадськості.

Вітальне слово Михайла Довбенка, депутата ВРУ

Досить цікавою виявилась програма засідання. Зокрема, після вітальних слів депутата Верховної ради Михайла Довбенка та міського голови м. Бурштин Роксолани Джури в порядку денному стояло питання «Про екологічну ситуацію в Галицькому районі та Івано-Франківської області». По даній темі виступало два доповідача (увага!): Шмигаль Д.А., директор Бурштинської ТЕС, та Вербіцька І.Ю., керівник департаменту з екологічної безпеки "ДТЕК Енерго".

Яким чином два працівники ДТЕК мали розкрити питання екології в Галицькому районі та Івано-Франківській області – невідомо, адже висвітлювали, звісно ж, лише «неймовірно екологічну» роботу підприємства. Адже, за словами директора Бурштинської ТЕС, одним з ключових пріоритетів роботи підприємства є екологія і здоров’я мешканців Бурштина і Галицького району.

Згідно зі звітом, динаміка викидів забруднюючих речовин у 2017 році є фактично найнижчою за останні 10 років (напевне, чорний сніг таки галичани та бурштинці придумали). Реконструкцію енергоблоків обіцяють продовжувати згідно Нацплану, що частково вселяє надію. Частково – тому, що в силу Нацплан вступив з 01.01.2018 року, проте підзаконні акти не адаптовано та, як зауважує Ірина Вербіцька, механізми фінансування не передбачено. При цьому керівник департаменту з екологічної безпеки непрямо посилається і на те, що екологічний податок вони платять, причому це величезні кошти (за останніх 5 років компанія сплатила 1,1 млрд грн податків у державний і місцеві бюджети, 300 млн грн екологічного податку сплачено за два останніх роки), за котрі можна було б зробити дану реконструкцію.

Отож, якщо користуватись такою логікою, то кожен підприємець, котрий платить податки, може оновлювати свою техніку, засоби праці за рахунок цих податків?!

Чомусь ні директор, ні спеціаліст екології ДТЕК не згадали, що вони підприємство, котре отримує мільярдні прибутки, і вони зобов’язані адаптовувати енергоблоки згідно до сучасних норм за власний кошт. А кошти екологічного податку повинні іти саме на покращення екології. Як зазначив керівник ГО «Еко-Галич» Володимир Бучко, екологічна доцільність використання коштів повинна бути доказана науковцями.

Василь Абрамів, керівник ГО "ДІЯ" Івано-Франківської області, закликає керівництво електростанції до відкритості та надання доступу громадськості до моніторингу викидів підпиємства.

Цікаве було і зауваження щодо Постанови 1147. Вже не вперше її називають застарілою і хочуть доповнити. Та, на щастя, мабуть її таки складали хороші спеціалісти. Екологи не згідні з внесенням до неї змін, котрі б давали змогу вирішувати певні соціальні питання. Звісно, кошти використовують не завжди раціонально, але річ не в Постанові, а в бажанні набити кишені окремих посадовців.

Доповідь щодо стану захворюваності, зокрема онкології та туберкульозу, запросили підготувати Ларису Підвербецьку з департаменту охорони здоров’я. Вона надала статистичні дані за 2015-2017 роки та зауважила тенденцію росту цих захворювань, та при цьому зауважила, що не можна стверджувати вплив на це саме діяльності Бурштинської ТЕС, адже «науковці стверджують, що на це впливає і спосіб життя, і вік населення, що проживає в даному регіоні, генетична схильність, віруси, що мають певну канцерогенну дію». При цьому пані Лариса навела приклад Городенки, де тенденція росту онкохворих більша, причому там немає великих промислових підприємств. Дивно, що ніхто не згадав про розу вітрів, про те, як саме осідають шкідливі речовини з викидів підприємства, і про те, що повітря не має кордонів.

У другому блоці обговорили питання популяризації туристичного потенціалу Івано-Франківщини. Як зауважували доповідачі: «Туризм – це один з десяти драйверів української економіки. Наша область займає четверте місце на туристичному ринку України».  У контексті цього розглянули виконання основних напрямків Комплексної регіональної цільової програми розвитку туризму в області на 2016-2020 роки,  розвиток туризму у Бурштині та Галицькому районі і проаналізували світові, національні, регіональні, місцеві туристичні потоки та потенціал м. Бурштин.

Одним із вагомих досягнень туризму в області було вказано новозбудований галицький візит-центр, проте жодного зауваження щодо неякісно виконаних будівельних робіт та те, що наразі даний центр не виконує своєї ролі у туристичному житті Галича, не було.

Звісно, якщо назвати даний захід не засіданням комісій, а конференцією, то це більше б відповідало правді. Причому програму склали настільки насичено, що не всі доповідачі мали змогу виступити, а запитання задавати взагалі не давали. Що досить таки дивно як для заходу, куди були запрошені представники громадськості.

О. Г.

 

Прочитано 960 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x