Четвер, 04 жовтня 2018 21:43

Чи стане головний головним

Декілька місяців назад у головного лікаря Галицької центральної районної лікарні Журавецького Любомира завершився термін дії трудового контракту.

Цього разу контракт не було продовжено так, як практикувалося попередні роки, оскільки встановлені нові правила щодо регулювання обрання керівників на дані посади. Згідно з ними відтепер, щоб стати головним лікарем, потрібно пройти конкурс, що проходитиме в декілька етапів. Одним з перших є формування власне комісії, яка і розглядатиме претендентів та обере найкращого кандидата на посаду головного лікаря Галицької центральної лікарні.

Згідно нових умов до комісії мають увійти двоє представників влади, двоє представників від лікарні, котрих обрали загальні збори медпрацівників, а також представники громадських організацій. Наскільки відомо з першого протоколу засідання конкурсної комісії, на даний момент у ній є шість членів. Головою комісії є заступник голови районної ради Гордійчук Любов. Від лікарні в дану комісію потрапили лікар-хірург Сова Володимир, а також голова профспілкового комітету Галицької ЦРЛ Іжицька Наталія. Від громадських організацій є Чернега Ірина, котра представляє "Союз українок", а також Зіньковський Михайло від "Галич Майдан". Та ось щодо останнього члена комісії стоїть знак питання, адже пан Зіньковський не був обраний даною громадською організацією. На зборах ГО "Галич Майдан" представництво вирішили надати Вівчаренко Богдану, але з якихось причин його кандидатура була відхилена. Не зрозуміло, яким чином Зіньковський Михайло міг потрапити до комісії з відбору головного лікаря.

Такий хід справи не влаштував представників громадської організації "Галич Майдан" і вони минулої п’ятниці зібрали чергове засідання організації, де обрали нового кандидата до конкурсної комісії - Ігоря Дирду. Але чи зможе він тепер стати членом конкурсної комісії, наразі невідомо.

А поки відбувається формування складу журі, так би мовити, вже завершився перший етап відбору головного лікаря - подання конкурсних заявок. Варто відмітити, що цьогоріч вперше зможуть брати участь у конкурсі абсолютно всі лікарі, котрі відповідають певним вимогам (вже не такими обмеженими, як колись), які офіційно розміщені на сайті Галицької районної ради. Серед вимог є стаж роботи за лікарською спеціальністю не менше семи років, вільне володіння українською мовою, а також є найцікавіший пункт - це представлення проекту плану розвитку закладу на середньострокову перспективу три роки, в якому передбачаються план реформування закладу протягом одного року заходи з виконання завдань закладу і результати аналізу можливих ризиків, пропозиції з поліпшення економічних та фінансових показників закладу, підвищення ефективності його діяльності, запобігання корупції, пропозиції щодо залучення інвестиції для розвитку закладу, пропозиції або відомості щодо очікуваною динаміки поліпшення основних показників діяльності закладу. Ці та інші папери мали представити претенденти на посаду головного лікаря до 16 години другого жовтня 2018 року.

Наскільки нам відомо з кулуарів, претендентів має бути декілька, але подейкують, що конкурс конкурсом, але змінювати головного на якусь іншу особу ніхто особливо не планує. То чи стане перший конкурс головного лікаря інтригуючим, прозорим і дійсно представлятиме відбір в інтересах закладу, чи все залишиться на своїх місцях і представлятиме інтереси тільки партійні - ми зможемо дізнатися зовсім скоро. Цікаво також, чим будуть керуватися члени комісії, чи стане для них план розвитку лікарні принциповим пунктом, або ж все буде відбуватися за стандартом?.. Наразі важко передбачити, що ми отримаємо на виході, але вже на самому початку процес виглядає занадто заполітизованим. Чи нам це просто здається?..

Прочитано 5165 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар