Статьи и обзоры nachodki.ru
П'ятниця, 23 листопада 2018 16:46

Закон? Громада? Інтереси?

Тема обрання головного лікаря Галицької центральної районної лікарні виявилась доволі "гарячою" для галичан, оскільки перетворилась більше у боротьбу політсил, ніж на визначення справді найперспективнішого менеджера та управлінця.

Запеклим видалося вчорашнє засідання президії Галицької районної ради, де головним питанням порядку денного стало звернення трудового колективу Галицької ЦРЛ та громадських організацій до районної ради щодо визнання незаконності складу конкурсної комісії з обрання головного лікаря. А, як стало відомо, згідно з її рішенням, яке несе рекомендаційний (!) характер, вже був готовий проект рішення районної ради про призначення на посаду головного лікаря Любомира Журавецького.

 

Читайте також: Болючі питання лікарні

 

Під час засідання владна сторона аргументувала свої дії дотриманням закону, керуючись Постановою 1094 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я" та не вбачали, що М. Зіньковський перебував як член в конкурсній комісії незаконно. Представники ж громадської організації "Галич Майдан" зауважили, що оскільки організацією було відкликано пана Зіньковського з громадської ради, то він автоматично мав бути виключений з конкурсної комісії, оскільки не представляє інтереси даної організації.

Представник трудового колективу Володимир Сова звернувся до президії з пропозицією не виносити питання про призначення Л. Журавецького на найближче пленарне засідання, оскільки законність складу комісії буде розглядати суд. Таким чином, щоб не відбувався додатковий тиск на депутатів районної ради і не розігрувалось чергове шоу, було запропоновано дочекатися рішення суду. Також пропонувалося на час судових тяганин відсторонити в.о. головного лікаря від його обов'язків, оскільки медики стверджують, що Л. Журавецький здійснює на них тиск.

 

Читайте також: Критерії обрання головного: перспективи чи політика?

 

Засідання подекуди переходило в "крик душі" деяких працівників, які розповідали факти порушень у роботі в.о. головного лікаря, обвинувачували його у безгосподарності, корупції, халатному виконанні своїх обов’язків, використанні майна лікарні (авто) в особистих цілях та ін.

Не зважаючи на усі аргументи колективу та представників громадських організацій, президії довелось двічі голосувати, щоб таки зняти дане питання з порядку денного пленарного засідання сесії. Питання щодо усунення Журавецького Л. від обов'язків в.о. головного лікаря, на жаль, упустили, не надавши йому значення. Тож працівники лікарні остерігаються знову тиску.

 

Читайте також: Чи стане головний головним

 

Варто зазначити, що, згідно з Постановою 1094 п.3 конкурс проводиться з дотриманням принципів забезпечення рівного доступу, політичної неупередженості, законності, довіри суспільства, недискримінації, прозорості, доброчесності, ефективного і справедливого процесу відбору. Тож закликаємо усі сторони процесу керуватись ними та не перетворювати його в клоунаду.

Відео з засідання президії можна переглянути за посиланням.

Далі буде.

Прочитано 2280 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x