Бесплатные шаблоны Joomla
Субота, 05 січня 2019 23:41

"Пролітаючі" питання порядку денного

У продовження теми ДТЕК хочемо звернути погляд громадськості в ще одному напрямку. Мова йтиме про податки.

Усім відомо, що Бурштинська ТЕС сплачує чималий екологічний податок. Тільки у 2018 році він склав понад 360 млн гривень. Сума величезна, але користь "така собі", адже використання його на місцевому рівні регулюється Постановою КМУ № 1147 чітко і без жодних кроків вправо чи вліво, крім того, часто використовується нераціонально.

Однак є ще одне джерело поповнення місцевих бюджетів - оренда за землю за межами населених пунктів. Щодо цього питання в районі було безліч обговорень, є чіткі розрахунки, але дивним чином прийняття питання Галицькою районною радою постійно відкладається. Так, ще влітку рада була на порозі прийняття позитивного рішення для громади, причому річ іде про доволі велику суму, але питання "мовчки пролетіло". Сільські голови, котрі надіялися, що нарешті отримають додаткові чималі кошти у свої бюджети, використання яких не регламентовано жодною постановою, шоковані швидкістю розгляду даного рішення, просто не встигли якось відреагувати.

Ціна питання? За попередніми розрахунками 25-27 млн грн в рік до бюджету міської та сільських рад втрачається щорічно через неспроможність депутатів прийняти рішення на користь громади, а не на лобіювання політичних інтересів. Політичні сили пішли на певні домовленості - інакше пояснити це неможливо, оскільки спочатку дане питання форсувалося, а потім раптом "злилося" під час самого голосування. 

Повторне підняття питання нібито планували після чергового ретельного обговорення. Але закінчився рік і, схоже, в депутатів не виникає бажання повертатися до нього знову. Дуже прикро, адже мова цього разу йде вже не тільки про сплату оренди ДТЕКом, а й іншими підприємствами району, які користуються землями за межами населених пунктів.

Отож, маємо черговий приклад, як короткотермінові інтереси стають перешкодою для спільного блага.

Далі буде

 

Прочитано 1177 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x