Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla
Четвер, 06 лютого 2020 14:07

Ринок землі - бути чи не бути?..

6 лютого у Верховній раді України проходив бурхливий розгляд законопроєкту про ринок земель сільськогосподарського призначення.

Винесення на розгляд законопроєкту про ринок землі неабияк підвищив емоційний градус у залі засідань ВР України. Мало того, що є досить гострим та хвилюючим сам закон, так існує ще понад 4 тисячі правок, котрі повинні бути розглянути.

Своїми враженнями про перебіг подій у ВР України поділився народний депутат по 84-му окрузі Ігор Фріс на своїй сторінці в соцмережах: "До першого читання в мене було безліч застережень щодо цього законопроекту. Тоді я за нього не проголосував. Тож особисто подав приблизно 30 правок. Більшість, на жаль, галузевий комітет відхилив. Втім, деякі таки взяв до уваги!
1. Кошти для придбання землі с/г призначення повинні бути "білими", тобто їхнє набуття особою, яка хоче придбати землю, має бути підтверджене.

2. Оплата коштів за договорами купівлі-продажу земель с/г призначення повинна відбуватися виключно по безготівковому перерахунку.

3. З моєї ініціативи зняли питання стосовно кредитних установ, які, окрім банків, мали можливість звертати стягнення на землі с/г призначення, які передавалися їм в заставу в рахунок виконання кредитних зобов’язань.

4. Питання щодо концентрації земель в одних руках для мене стоїть і досі. Наразі концентрацію з 220 тис га знизили до 10 тис. га. Втім, переконаний, що її потрібно зменшити хоча б до 5 тис. га.

Вважаю, що наразі найгостріші питання у законопроекті таки вдалося зняти. Тож маємо можливість для його фахового обговорення."

Отож, ВР 296-ма голосами підтримала поправку до законопроекту про обіг землі щодо земельного сервітуту. А вона є принциповою. Така норма потрібна для того, аби до земель сільськогосподарського призначення, які знаходяться всередині масиву землі, що має іншого власника, був доступ, визначений законом. Таким чином буде унеможливлено рейдерські посягання на таку землю.

Особливість земельного сервітуту в тому, що він буде обов'язково вноситися в договір купівлі-продажу землі сільгосппризначення.

Далі буде...

Прочитано 443 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x