Статьи и обзоры nachodki.ru
Вівторок, 03 березня 2020 10:18

Хто готовий підтримати ідею єдиної Галицької громади?

2 березня в кабінеті голови Галицької районної ради Павла Андрусяка відбулася розширена нарада, щодо можливості приєднання сіл Задністрянське та Бовшів до Галицької ОТГ.

На нараді були присутні депутати Івано-Франківської обласної ради від Галицького району, депутати Галицької районної та міської рад, сільські голови, очільник міста Бурштин, заступник голови міста Галич та громадські активісти.

Заступник голови міста Галич Володимир Чуйко звернувся до присутніх з тим, що дві сільські ради ще 1 грудня 2019 року своїми рішеннями рад виявили добровільне  бажання приєднатися до Галицької ОТГ. Однак, як нами повідомлялося, дані сільські ради згідно перспективного плану потрапили до Бурштиснької ОТГ. У зв’язку з цим Галицька міська рада звернулася з листом до Галицької районної ради та РДА з проханням посприяти у скликанні міжвідомчої групи при ОДА з метою розглянути дану ситуацію. 

Заступник голови Галицької районної ради Любов Гордійчук додала, що, не дивлячись на те, що більшість строків минули, все одно варто спробувати відстояти бажання та право даних населених пунктів на приєднання до Галича, а також висловила думку, про можливе утворення єдиної Галицької громади у разі спільного порозуміння та ідею Великого Галича.

Голова міста Бурштин Роксолана Джура на це повідомила, що якщо постало питання збереження ідеї Великого Галича, то вона згідна відмовитися від створення Бурштинської ОТГ і піти в одну велику Галицьку громаду. Однак, пані Роксолана висловила одну умову - на таке рішення вона піде тільки у тому випадку, якщо абсолютно всі сільські ради разом увійдуть до Галицької ОТГ, а це і вже існуюча Більшівцівська ОТГ, і села з майбутньої Дубівецької ОТГ. 

Однак представники Дубівецької ОТГ виступили проти такої ідеї, апелюючи тим, що боролися за можливість обєднатися в свою окрему ОТГ понад чотири роки. На що сільські голови Бовшева та Задністрянська заявили, що їм, натомість, з якихось причин не дозволили утворити свою окрему ОТГ, а зараз ще й не дослухаються до думки жителів даних населених пунктів про бажання бути з Галичем. Виникає питання в чому ж полягала добровільність?

Обласні депутати розійшлися так само у баченні розвитку подій. Відтак, Володимир Магаль заявив, що внести зміни ще не запізно, особливо, якщо дані ради виявили бажання бути разом у грудні минулого року. Натомість Михайло Торбяк заявив, що варто рухатися, опираючись на законодавство. Однак, Бовшів і Задністрянськ законно виявили своє бажання і в такому ж руслі проробили усі потрібні кроки, але область їх так і не почула.

Депутат Галицької міської ради Аріна Сивак зокрема зазначила, що якщо Бурштин готовий піти на збереження Великого Галича і стати частиною Галицької громади, то чому Дубівецька громада, яка фактично ще не існує, не готова піти на такий крок, адже варто кожному себе спитати - що буде з Галичем завтра, якщо продовжиться така політика?..

На що апелював Артур Пилюк тим, що кожне село району має чималу історію і не варто маніпулювати якоюсь історією Галича і тим паче ідеєю про створення однієї великої громади. Разом з історичною вагомістю в минулому столиці Галицько-Волонського королівства Галича під сумнів він поставив і дії безпосередньо Галицької міської ради.

Така позиція, щиро кажучи, неабияк здивувала більшість присутніх, оскільки знівелювати історичну та державотворчу цінність Галича все одно, що перекреслити тисячі років існування нашої держави та поставити її під сумнів.

До того ж, по факту, дана нарада в першу чергу була скликана для того щоб вирішити ситуацію з двома сільськими радами, які вчасно, наголошуємо, виявили бажання приєднатися до Галицької громади, і ні в якому разі не мала на меті посягати на бажання існувати окремо інших громад. На питання ж що робила Галицька міська рада увесь цей час, Володимир Чуйко вичерпно проінформував, що ще у 2015 році Галицькою міською радою ініційовано процес утворення Галицької ОТГ з центром у м. Галичі із входженням до Галицької ОТГ сіл району. Так, рішенням Галицької міської ради №39 від 30.04.2015р. «Про добровільне об’єднання територіальних громад» було розпочато процес утворення Галицької ОТГ з центром у м. Галичі та надіслано для розгляду пропозицію про створення Галицької ОТГ з центром в м. Галичі до 21 сільської ради (38 сіл).

Рішення про відмову входити в Галицьку ОТГ надали громади 4 сіл, а саме: с. Дубівці Дубовецької сільської ради, с. Деліїв Деліївської сільської ради, с. Лани Ланівської сільської ради, с. Водники Маріямпільської сільської ради. Щороку, протягом 2016-2019 років, Галицькою міською радою приймались рішення та звернення до сільських рад району щодо створення ОТГ. У відповідь сільськими радами приймались рішення про готовність увійти у Галицьку ОТГ , увага, при проведенні чергових місцевих виборів у 2020 році.

В результаті наради на питання голови районної ради Павла Андрусяка: "Що робити?", спільної відповіді присутні не надали. Відтак, кожен пішов своєю дорогою, зокрема Галич, Бовшів та Задністрянськ продовжать відстоювати своє законне право на спільне існування в одній ОТГ.

Далі буде...

Прочитано 1008 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x