Шаблоны для Joomla 3 здесь
Субота, 13 червня 2020 10:07

Активісти з сіл Насташине та Конюшки знову перешкоджали незаконному будівництву свиноферми

Близько 30 жителів сіл Насташине та Конюшки на межі Галицького та Рогатинського району Івано-Франківської області 12-го червня вдруге не дозволили під’єднати підстанцію на земельній дільниці, де анонсують будівництво свиноферми.

На в’їзді жителі двох сіл зібралися близько 8:00. О 10-й приїхали електрики, аби встановити та підключити електропідстанцію. Люди заблокували проїзд авто.

У відповідь представники фірми "Захід-Буд-Бізнес" викликали поліцію. За словами помічника директора фірми Романа Мочерняка, просили забезпечити доступ до підстанції, а також встановити імена людей, які перешкоджають роботі.

Жителька села Конюшки Любов Микита розповідає, що після першої спроби підприємця під’єднати електроенергію, жителі звернулися до районної та обласної адміністрацій щодо законності таких дій забудовника. Також люди консультувалися у юриста. Жінка каже, що підключення електростанції пояснюють роботою павільйону, на будівництво якого не мають дозвіл.

"Відповідно до частини 3-ї статті 1-ї ЗУ "Про особисте селянське господарство" діяльність, пов’язана з веденням особистого селянського господарства, не належить до підприємницької діяльності. Тому споживання електростанції, і в подальшому торгового павільйону, незаконне, оскільки не відповідає цільовому призначенню", - каже Любов Микита.

Жителя села Насташине Володимира Задверніцького найбільше обурює приховування документів та замовчування того, що насправді відбувається на цій земельній ділянці: "Нас обманюють. Ми просто вже зневірилися так, що не віримо вже жодному слову, що нам обіцяють. Говорять одне, а робиться інше. Був благоустрій, потім сказали, що будують свиноферму. Потом знову благоустрій. А тепер, виходить, знову свиноферма".

Під’єднати електропостачання сьогодні намагаються вдруге. Інженер відділу приєднання Роман Козій показує документи, які є підставою для підключення. Це паспорт прив’язки – документ, який підтверджує наявність тимчасової споруди, до якої мають подати електроенергію. А також договір оренди земельної ділянки "Захід-Буд-Бізнесом" в "Лемберг-Агро".

"У зверненні є заява, що ми не виконуємо своїх зобов’язань, тобто не можемо на їхню тимчасову споруду подати електроенергію. Сьогодні повторно подали заявку. Приїхали представники підрядників, щоб виконати роботи. І ми приїхали, щоб скласти протокол, якщо не буде можливості. Якщо буде можливість, допустять до роботи – буде виконано", - каже Роман Козій.

Роман Мочерняк раніше представляв сторону підприємця, що збирався будувати свиноферму. На сьогодні, каже, його відсторонили від цієї роботи. Зараз він - представник компанії "Захід-Буд-Бізнес", яка орендувала ділянку, аби збудувати склади для зернових.

"Ми міндобривами торгуємо, хочемо сюди завезти пиломатеріали. Тут поки що така територія для складу сільськогосподарських продуктів: пшениці, сої. В нас є склади в Тернопільській області. Ми хочемо перебазуватися, бо підприємство у Франківську. Сюди на Букавчці, Чагрів продавати сою, насіння. А ми не можемо в ХХІ сторіччі забезпечити своїх працівників світлом, побутовими умовами", - обурюється помічник директора ТОВ "Захід-Буд-Бізнес" Роман Мочерняк.

Голова Галицької райдержадміністрації Сергій Канюка, каже, що до них зверталися із заявою щодо будівництва свиноферми. За його словами, розроблений детальний план території. Його мали винести на громадські слухання, які перенесли через карантин. Будь-які офіційні рішення з цього питання будуть ухвалені після обговорень з громадою, запевняє посадовець ы додає, що ситуація з підключенням електроенергії досить дивна: "Там був спочатку розроблений проєкт на магазинчик і ставилася підстанція, щоб обслуговувати цей магазинчик. Але потужність цієї підстанції набагато більша, ніж потрібно, аби обслуговувати цей заклад".

Станом на 19:00 підприємці таки під’єднали електропостачання до підстанції, не зважаючи на домовленості з учасниками протесту. Про це Суспільному повідомив місцевий житель Андрій Бандура.

Прочитано 651 раз

Останні новини

В місті Галич трапилась ДТП

На автошляху Н-09 в місті Галич трапилася дорожня пригода  Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x