Середа, 04 листопада 2020 13:20

Ігор Фріс став співавтором двох законопроектів, котрі стали законами

Два законопроекти, співавтором котрих є народний депутат по 84-му окрузі Ігор Фріс, стали законами.

Перший закон про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку із утворенням (ліквідацією) районів.
Попри те, що кількість районів в областях зменшилася, українці повинні мати право на доступ до суду.
Законопроект 3025а, співавтором якого є і я, прийнятий ВР.
До моменту створення нових судів (відповідно до нового районування) ми маємо надати можливість людям звертатися до тих судів, які є наразі.
Суди загальної юрисдикції в діючій системі координат прив’язані здебільшого саме до районних центрів. Проте районними центрами в деяких випадках визнані населені пункти, які раніше ними не були та не мали судів на власній території. Тобто суди доведеться створювати заново або переносити. Саме тому вже сьогодні, в умовах зміни адміністративно-територіального устрою, Проектом Закону пропонується тимчасово визначити питання здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах раніше визначеної (до утворення (ліквідації) районів згідно Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів») територіальної юрисдикції, але не пізніше 1 січня 2022 року.
Такий підхід забезпечить гарантування права на доступ до суду, яке захищено статтею 55 Конституції України та випливає з п. 1 ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, які зобов’язують державу передбачити можливість безперешкодного звернення громадян до суду за захистом своїх прав.

 Другий закон, прийнятий Верховною радою України, щодо права фізичної особи на зміну по батькові. Його проект подав народний депутат Ігор Фріс у співавторстві з іншими членами комітету з правової політики.
За законопроєкт №2450 проголосували 259 депутатів.
Закон передбачає право людини віком від 16 років на власний розсуд змінювати не тільки прізвище та ім'я, а й по батькові, а віком від 14 років - право змінити по батькові за згодою батьків або піклувальника.
Особа від 14 років матиме право змінити по батькові за згодою тільки одного з батьків, якщо другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав, відомості про нього виключили з актового запису про народження або якщо відомості про чоловіка як батька внесено до актового запису про народження за заявою матері.
Заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини пропонують вирішуватися за допомогою органу опіки або суду (у такому разі братимуть до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини та інші обставини, які засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини).
«Досі законодавство дозволяло вільно змінювати ім'я та прізвище, але не передбачало права на зміну по батькові на свій розсуд. По батькові можна було змінювати лише, якщо батько змінив ім'я. Ці обмеження порушують статті 21 і 22 Конституції України», - зазначає Ігор Фріс.

Прочитано 361 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x