Понеділок, 14 грудня 2020 20:06

В області провели перевірку "ковідних лікарень"

Головою медичної комісії Івано-Франківської обласної ради Андрієм Яворським, депутатом від політичної сили "Слуга народу", було ініційовано створення виїзної комісії у лікарні, які приймають пацієнтів з вірусом covid-19, з метою сформувати чітке та реальне розуміння того, що відбувається на сьогодні на Прикарпатті з пандемією.

Відтак, за декілька днів виїзна комісія проїхалася усіма "ковідними" відділеннями відповідних лікарень, котрі з березня активно протистоять вірусу covid-19. Варто відмітити, що деякі лікарні були визнані "ковідними" одразу, коли інші почали боротися з вірусом лише нещодавно.

Одним з ключових болючих питань практично кожної лікарні є забезпечення киснем. Більшість з них отримує кисень у балонах, що є досить непрактичним, складним та енерговитратним. З іншої сторони, є лікарні, котрі підготували відповідну проекту-кошторисну документацію на закупівлю кисневих установок, що набагато полегшить роботу медиків.

Наступним пунктом є забезпечення медикаментами. Неодноразово голова комісії Андрій Яворський зіштовхувався з тим, що пацієнт лікується не відповідно до протоколу, а тому змушені закуповувати медикаменти, котрих немає у переліку на відшкодування при захворюваності на covid-19. До того ж такий підхід до лікування може спричинити погіршення здоров'я або послаблення імунітету у пацієнтів тощо.

Чимало зауважень було і щодо дотримання вимог щодо переоблаштування відділень під "ковідні". Починаючи з елементарних речей - від забезпечення кожної палати дезинфектором та сміттєвими відрами, до перебування хворих на covid-19 в межах своєї палати без надання їм можливості переміщуватися коридорами та сходовими площадками загального користування.

Дотримання, здавалося б, простих речей, прямо впливає на кількість медиків, котрі захворіли на вірус covid-19. Відтак, лікарні, де максимально змогли підійти та дотримуватися норм, відсоток в рази менший в порівнянні з тими, де є зауваження.

Варто зазначити, що пацієнти, котрі переносять вірус досить легко, самі не дотримуються норм, чим зіштовхують медиків з конфліктними ситуаціями та наражають інших на можливість захворіти.

Загальний об'їзд лікарень, які приймають пацієнтів з вірусом covid-19, дозволяє зробити також висновок про роботу більшої частини первинної медичної ланки в порівнянні. Відтак, в одних відділеннях перебувають на лікуванні тільки ті хворі, котрі потрапили до лікарні після 5-ти або 10-денного лікування сімейним лікарем. А в інших лікарнях більша частина пацієнтів могла б проходити лікування вдома, враховуючи легкий перебіг захворювання.

Така незлагоджена робота первинної ланки в деяких районах впливає на кількість задіяних ліжок, завантаженні медиків та настрої у суспільстві.

Враховуючи огляд кожної "ковідної" лікарні, голова комісії Андрій Яворський разом із іншими її членами підготують детальний звіт, який відобразить реальний стан ситуації з covid-19 на Прикарпатті, та оголосить нагальні та другорядні потреби медиків для боротьби з пандемією в цифрах та коштах, котрі потрібно передбачити в бюджеті на наступний бюджетний рік.

Прочитано 483 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x