Неділя, 11 вересня 2016 21:33

За межі міста чи особисті?..

Одразу попереджаю, багато кому не сподобається нижче викладена інформація. Дехто закине нам, що це упереджена ситуація, кимось замовлена. Натомість запитаю, що головніше вам особисто, коли ви сам на сам із своїм думками – інтереси міста чи прізвищ?..

Отож, ближче до діла.

Маємо в місті два ринки. Один у нас офіційно зареєстрований як ПП «Галицький ринок» та сплачує податок, інший у центрі міста, який галичани жартома називають «Шанхай». Ну, хто як, одним словом. Але цей маленький щоденний ринок попри усі рішення міської ради про припинення самовільної торгівлі, продовжує існувати. Але до цього ми повернемося дещо пізніше. 

А зараз згадаймо вівторок і те, як широко розкидає свої межі «Галицький ринок». Потрапивши до земельної комісії, мені стало цікаво, як такий шматок землі міг бути проданий. Та, як виявилося під час розгляду кадастрової карти (яка є доступної усім бажаючим в інтернеті), офіційні межі ринку десь на відсотків 30 менші, аніж маємо в реалії. Дана інформація була підтверджена і землевпорядником міської ради. 

Виникало логічне питання – на підставі тоді чого громадяни й тут займають територію і не сплачують жодного податку місту? З’ясувати суть справи зголосилися депутати міської ради від різних політичних сил. Спільною комісією протягом декількох місяців робився обхід та опитування продавців – чому вони стоять саме тут і чи не вважають, що мали б платити оренду місту за землю? 

Та, як виявилося, продавці вже оплатили за своє місце і отримали чеки, але (увага!) кошти пішли не до бюджету міста, а до «Галицького ринку». Ціна за місце становить від 30-70 грн, залежно від того, хто чим торгує та скільки займає місця. Під час обходів комісією за два місяці нараховувалося від 40 до 70 торговельних місць, з яких представники вищевказаного ринку збирають оплату незаконно, просто за власним бажанням. Вирішили порахувати збитки і ось отримали. Згідно протоколів комісії, за обстежуваний період (два місяці) ПП «Галицький ринок» одержав дохід від 14 до 30 тис. грн (в середньому 20 тис. грн за три місяці) за незаконне використання земель комунальної власності. Дана земельна ділянка займає площу 0,17 га. При здачі в оренду даної земельної ділянки по ставці 3% від нормативно-грошової оцінки, міський бюджет може отримати близько 12 тис. грн в рік (або 1 тис. грн в місяць).

Копаємо далі. Виявилося, що офіційна площа ринку ділиться на приватну ПП і орендовану у міської ради. І, що цікаво, згідно договору оренди землі ПП «Галицький ринок» орендує дві земельні ділянки. Одна рахується як «землі комерційного використання», згідно чого оренда становить 127,36 грн за 1 кв. м, а друга площею 0,3375 га – це «землі рекреаційного призначення та відкриті землі», відповідно оренда - 6,49 грн за 1 кв. м. А тому, логічно, виникало питання – якщо у ринку є невикористана земля, то чому відбувається самовільне захоплення землі громади? Відповідь у математиці – у разі зміни цільового призначення земельної ділянки, рада одразу змінить умови оренди-договору, і сума з 6,49 грн за 1 кв. м виросте на 127,36 грн за 1 кв. м.

І після проробленої роботи, виходячи із встановлених фактів, депутати порекомендували сесії Галицької міської ради заборонити ПП «Галицький ринок» використовувати неорендовані земельні ділянки комунальної власності.

Але, хто б міг подумати, що забракне голосів... Кожен, хто був проти цього рішення, знайшов свою причину.

А тепер повернімося до нашого щоденного «Шанхаю». За те, щоб його заборонити, ті ж обранці чомусь проголосували. Там так само – жодних податків, самовільне захоплення, втрати бюджету і неестетичний вигляд. То в чому ж справа і різниця? Хто керує і хто є керований? 

Хтось скаже: «Та хіба лиш там безлад і чому за це взялися, а за інших ні? Справа замовна!!!». Погоджуюся, чимало є питань у місті, тим паче земельних. Але якщо одна справа затягує часу на декілька місяців, то хапатися одразу за все є просто недоцільним.   

Так, раніше з якихось причин ніхто не звертав уваги на самовільне використання землі, і, можливо, за це будуть відповідати. Але ми зараз у 2016-му році і вибір за нами як жителями міста – громада отримує користь, чи продовжує жаліти кума, свата, брата, сусіда. 

І на останок. Хто сказав, що ми не маємо що вам розповісти зовсім скоро про земельні війни?.

А. С.

 

Прочитано 1973 раз

3 comments

 • Comment Link Аріна Понеділок, 12 вересня 2016 16:34 posted by Аріна

  в тому і справа,що бабульки з молоком - то постфакт, а от декілька розставлених лотків - то вже повноцінна торгівля з асортиментом плюсніяко відповідальності. а куди йдуть подадки - до бюджету- на місто

  Report
 • Comment Link Ольга Понеділок, 12 вересня 2016 10:38 posted by Ольга

  Взагалі річ іде більше не про бабуль, а про встановлені столики з овочами і т. п., котрі стабільно стоять в центрі. Це підприємці, які нормально заробляють, і ціни у них частенько дорожчі, ніж у магазинах.

  Report
 • Comment Link Святослав Понеділок, 12 вересня 2016 01:04 posted by Святослав

  Я розумію цю ідею і вона правильна. Але я готовий її підтримати якщо буду впевнений що ці податки підуть та користь того ж народу. А так ринок розженуть, бабулі будуть думати де тепер продукти продати і знайдуть нове місце. А про податки. Податки заплатять. А потім витраиять на благо народу по двійній ціні. Хто виграє від цього?

  Report
Увійдіть, щоб залишити коментар