Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla
Вівторок, 29 грудня 2015 10:14

"Якісні зміни потребують знань"

Декільком новообраним депутатам Галицької міської ради поталанило потрапити до Інституту Політичної Освіти на курс навчання "Місцеве самоврядування. Крок до ефективності". Місією ІПО є політична освіта українського суспільства, розвиток місцевого самоврядування та парламентаризму, європейська інтеграція України, утвердження демократичних цінностей. Дана громадська організація (ІПО) була заснована ще у 2001 році молодими ентузіастами, та вже у 2010 році набула статусу всеукраїнської. Інакшого і бути не могло, оскільки попри всі негативні антидемократичні процеси в Україні з'являється все більше зацікавлених людей в політичному житті країни, які почали єднатися та ділитися власним досвідом перебування на політичній арені.

Саме справжній досвід боротьби з так званою системою – це та прогалина, котрої так не вистачає багатьом новообраним депутатам і не тільки. Адже скільки нам відомо механізмів, котрі допомагають оминати закон та як їм протистояти? Чи наскільки ефективно буде сформований бюджет села, міста, району чи цілої області, якщо люди, від котрих це залежить, мало усвідомлюють покладену на них відповідальність, тощо.

В результаті отримуємо, що, з одного боку, до влади приходять нові обличчя, а з іншого – нічого не змінюється. Вони розчиняються у політичних перипетіях, стають заручниками нерозуміння даного процесу, разом з чим усі покладені на них громадою надії зникають як роса на сонці.

Але час йде вперед і громадськість прокидається. Все дедалі більшає кількість бажаючих виступити разом, одною рукою в бій з системою, котра вже й так почала пускати перші вагомі тріщини. Такими виявилися студенти-депутати з західних областей України, які прослухали перші лекції від ІПО з 26-28 грудня 2015 року.

Чому галицькі депутати подали свої заявки ми дізнавалися в А. Сивак: "В нас було гарне завдання – написати есе "Мене обрано депутатом, що далі?" А дійсно, що ж далі, що змінилося? Одразу стало все зрозумілим і ти легко можеш тепер зупинити корупцію, зломити всі схеми? Ні! До безпорадності додалася ще й відчуття відповідальності перед громадою. Виявилося, що бути громадським активістом і депутатом замало, занадто замало для змін. Якісні зміни потребують знань. Тому ми почали шукати відповідей".

Триденна подорож законами, схемами, практичними завданнями, обмін досвідом, десятки запитань та сотні роз'яснень справжніми знавцями своєї справи, експертами Інститут, викликала у наших місцевих депутатів суміш емоцій. З одного боку вони отримали вказівник кроків, з чого варто починати розмотувати багаторічні вузли, з іншого – усвідомлення, скільки всього ще треба вивчити, пройти, зробити. Та, за словами депутатів, вони не вбачають у цьому нічого неможливого. "Ознайомлюючись з досвідом експертів Інституту, на кшталт О. Солонтай чи А. Осіпов, виникає неймовірна жага до навчання та дій. Інститут Політичної Освіти є потужним мотиватором для людей, котрі прийшли до влади заради справжніх змін, яких так хоче побачити кожна громада", - відмітила депутат Тетяна Грибик.

Ну що ж, ми щиро раді за наших депутатів, бажаємо успішно пройти навчання та чекаємо на результати.

Прочитано 1812 раз

Останні новини

Гіпотетична реконструкція корони Юрія І Львовича тепер експонуватиметься у музеї історії Галича

Ще наприкінці минулого року у Митрополичих палатах Крилоса, де розміщується Музей історії Галича… Читати далі...

Музею історії Галича – 60 років

5 червня 1960 року створено Музей історії Галича, який міститься в приміщенні колишніх Митрополичих… Читати далі...

У с. Тустань пропав підліток

Відділ ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області розшукує неповнолітнього мешканця… Читати далі...

Дністер сьогодні (фотофакт)

Як ми вже повідомляли, за даними УкрГідрометцентру, 2-3 червня, у зв’язку з добiганням паводкової… Читати далі...

В Україні запрацювала комплексна послуга для підлітків ID-14

28 травня в Україні запрацювала комплексна послуга для підлітків ID-14, яка передбачає одночасне… Читати далі...

Днями очікується підняття рівня води в р. Дністер

Про те, що Дністер "піднявся" повідомляють галичани в соцмережах.  Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x