Четвер, 14 січня 2016 13:58

Тарифна несправедливість або історія про те,чому вигідно зрівняти послуги

Не встигли новообрані депутати Галицької міської ради звикнути до того, що вони вже депутати, як на пленарні засідання почав наполегливо ходити начальник КП «Галичводоканал»  Л. Нагірний з проханням розглянути пропозицію підвищити тарифи на водопостачання, водовідведення, збір та вивіз ТПВ для населення.
Оскільки питання тарифів зачіпає надання трьох послуг, то розкриття відбуватиметься у декількох матеріалах. Сьогодні поговоримо безпосередньо про водопостачання та водовідведення.

Отже, нова рада вирішила не поспішати з прийняттям рішення, а відправити питання на опрацювання у відповідні комісії. У ході вивчення ситуації відбувалися спільні засідання бюджетної та житлово-комунальної комісій за участю начальника КП «Галичводоканал» Л. Нагірного та економіста М. Сегіна.
Житловики за звичкою нарікали на страшні заборгованості через застарілі тарифи та переконували депутатів, що залишаючись на теперішніх, КП «Галичводоканал» потоне у боргах.
Що пропонує комунальне підприємство, ми можемо дізнатися з рішення позачергової сесії Галицької міської ради сьомого скликання від 24 грудня 2015 року № 121, а саме: для населення водопостачання 7,82 грн за 1 м за куб., водовідведення – 7,37 грн відповідно.
З одного боку, всі ми добре усвідомлюємо, що підвищення тарифів необхідне. Адже, споглядаючи ріст цін на продукти харчування, речі, електроенергію, газ, тощо, ми чітко розуміємо, що такі ось вони – реалії сьогодення, і вода у крані – це далеко не дешева послуга.
Але якщо населення не проти підвищення тарифів, то давайте залишатися з ним щирим – особливо у самому розрахунку тарифів.
Ось дивіться, за наданою порівняльною таблицею КП собівартість водопостачання становить 9 грн 46 коп. за 1 м куб., водовідведення – 10 грн 73 коп. відповідно.
Але, коли справа доходить розрахунку для населення, водовідведення чомусь дешевіє. Через що отримуємо наступні цифри: при загальній ціні 15 грн 19 коп. за 1 м куб. – 7 грн 82 коп. водопостачання та 7 грн 37 коп. водовідведення.
Здається дрібничка… Дрібничка, яка означатиме, що мешканці багатоквартирних будинків сплачуватимуть за себе і частково за мешканців приватних будинків, котрі користуються тільки водовідведенням і яких у Галичі більше.
За логікою тарифи мають розраховуватися таким чином: якщо піднімати за 1 м куб. до 15 грн 19 коп., то водопостачання - 6 грн 98 коп., а водовідведення - 8 грн 21 коп. за 1 м куб.
Вирахувати це не є математичною загадкою, оскільки у відсотковому співвідношенні це дорівнює 46 % затрат на водопостачання і відповідно - 54 % на водовідведення.
Та, напевно, це стало загадкою для КП «Галичводоканал», адже депутати прохали начальника підприємства пояснити чому так сталося і прирівняти ціни відповідно до відсоткового розподілу. Ніби погодилися і рада проголосувала за винесення на обговорення громадськості саме такий варіант. Але в результаті ми отримуємо вищезгадане рішення, де КП зберіг свій розрахунок, в якому водопостачання дорожче водовідведення. Чому так?!
А чому так – запитаємо в них на громадських слуханнях, так цікавіше…

 

Прочитано 1161 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla