П'ятниця, 14 липня 2017 16:14

Скільки і де госпітальних округів буде на Івано-Франківщині

На виконання постанови Уряду від 30.11.2016 №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» Міністерство охорони здоров’я розробило розпорядження про затвердження переліку та складу госпітальних округів в Івано-Франківській, Кіровоградській та Черкаській областях, які було затверджено на засіданні Кабінету міністрів України 12 липня цього року.

Під час їх підготовки були враховані територіальні особливості регіонів (географічні, шляхи сполучення) для створення максимальної доступності людей до високоякісної медичної допомоги. Зокрема, в Івано-Франківській області планується створення п’яти госпітальних округів: Івано-Франківського, Калуського, Коломийського, Косівського та Надвірнянського. 

За ідеєю, госпітальний округ передбачає у собі територіальне об'єднання закладів охорони здоров'я України декількох районів в одну мережу по принципу доступності, густини та кількості населення, наявності готових лікувальних закладів, усталених шляхів доставки пацієнтів та дорожнього сполучення. Один госпітальний округ передбачає обслуговування не менше ніж 120—200 тис. населення, досяжність у радіусі 60 хвилин або 60 кілометрів. Адміністративним центром є населений пункт з населенням понад 40 тис.. Децентрацізаційна реформа дозволить оптимізувати витрати на утримання чисельних лікарень, наблизить саме якісні медичні заклади до населення областей без необхідності відвідування обласного центру.

Оскільки обласним радам згідно з реформою пропонувалось запропонувати такі округи самостійно, то ради мали виносити рішення, вихдячи з певних критеріїв, а саме:

- наявність принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня);
- охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб у разі наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб у разі наявності лікарні тільки 1-го рівня
- можливість під'їзду основними дорогами з будь-якої точки округу не більш ніж за 60 хвилин, та еквівалентно радіусу зони обслуговування 60 км за умови наявності доріг з твердим покриттям.
Інші умови створення та роботи медичних округів регламентуються постановою Кабміну від 30 листопада 2016 року № 932.

Зазначимо, що на сьогодні госпітальні округи сформовані в 16-ти областях України.

Прочитано 771 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla